Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zmizí zvířata z cirkusů? Podle ministerstva jde o týrání, plánuje radikální kroky

Zdroj: MailOnline
zákaz zvířat
České ministerstvo zemědělství plánuje radikální kroky vůči vystoupením zvířat v cirkusech. Podobně jako desítky dalších zemí v Evropě i po světě by měla zvířata z cirkusových vystoupení postupně úplně zmizet. Novela zákona, která zákaz zavádí, už je téměř hotová.

„Ministerstvo zemědělství zákonem na ochranu zvířat už v minulosti zakázalo drezuru nově narozených primátů, ploutvonožců, kytovců, nosorožců, hrochů a žiraf. Nyní chce tento zákaz rozšířit,“ upřesňuje mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Novela zákona už čeká jen na zapracování připomínek z ostatních ministerstev a poté už nebude nic bránit tomu, aby se české cirkusy musely obejít bez vystoupení jakýchkoliv zvířat. Zábavu tak lidem zřejmě budou muset zajišťovat už jen artisté a je možné, že to pro mnohé cirkusy bude likvidační opatření.

„Podobný zákaz, který nyní ministerstvo navrhuje, platí v desítkách zemí. V Evropě je drezura všech zvířat v cirkusech zakázána např. v Itálii, Nizozemsku nebo Řecku. V dalších zemích, jako je Německo nebo Polsko, se o zákazu intenzivně diskutuje,“ doplňuje mluvčí.

Související články

Další články