Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zmizení hvězdy z Nabarveného ptáčete: Po pětiměsíčním pátrání byly nalezeny ostatky

Julian Sands: Nalezeny lidské ostatky
Zdroj: Se souhlasem Jana Dobrovského (Bioscop)
zmizení

Herec Julian Sands, který je českým divákům známý zejména z filmu Nabarvené ptáče z dílny Václava Marhoula, se v lednu ztratil v kalifornských horách a od té doby byl pohřešován. Po pěti měsících předchozího neúspěšného pátrání nyní turisté v lokalitě našli lidské ostatky, jak informuje zahraniční portál Daily Mail. 

Uplynulo již pět měsíců od nahlášení zmizení herce britského původu Juliana Sandse. Milovník turistiky zmizel v horské oblasti jižní Kalifornie, od té doby byl nezvěstný a rodina už přestala doufat. Ten nejhorší scénář se zřejmě nyní naplnil. Turisté našli v sobotu lidské ostatky v lokalitě, kde měl Sands zmizet. Informoval o tom zahraniční portál Daily Mail.

Tělo bylo nalezeno kolem desáté hodiny dopoledne v divočině poblíž hory Mount Baldy. Podle prohlášení tamního šerifa bylo převezeno k soudnímu lékaři, který v příštím týdnu definitivně potvrdí, zda se skutečně jedná o ostatky herce.

Rodina vydala prohlášení

Ačkoli nebylo dosud oficiálně potvrzeno, že nalezené ostatky patří Julianovi, rodina již stihla vydat prohlášení. "Juliana si nadále uchováváme v srdci a vzpomínáme na něj jako na skvělého otce, manžela, badatele, milovníka přírody a umění a originálního a spolupracujícího umělce,” smutní rodina.

Julian Sands, vášnivý turista a horolezec, byl pohřešován od 13. ledna, kdy se vydal na vrchol místní hory. Podle vyjádření policejní mluvčí Glorie Huertaové pro CNN byla oblast v lednu sužována silnými bouřemi, kvůli nimž byly pátrací akce přerušeny. Vrchol, kde došlo k Sandsovu zmizení, je nejvyšší hora v pohoří San Gabriel a představuje oblíbený cíl pro horolezce.

Sands, oblíbený herec původem z Británie, se kvůli své herecké kariéře přestěhoval do Spojených států. Proslavil se zejména díky hlavní roli v romantickém snímku Pokoj s vyhlídkou či roli čaroděje ve filmu Démon Warlock. Ve snímku Nabarvené ptáče si zahrál sedláka Garbose.

Související články

Další články