Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Zmizelý Tomáš z Brna: Záhada jeho bot a proč se rodina obrnila mlčením

Zmizelý Tomáš z Brna:  Záhada jeho bot a proč se rodina obrnila mlčením
Zdroj: Policie ČR / Se souhlasem Tomáš Komínek / Koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Záhadné zmizení

Patnáctiletý Tomáš z Brna je už téměř dva týdny nezvěstný. I přes veškeré snahy se ho zatím stále nepodařilo najít. Rodina aktivně komunikovala s lidmi na sociálních sítích, ale nyní se odmlčela a žádné nové informace neposkytuje. 

Tomáše naposledy viděla rodina ve středu 14. dubna nedaleko jeho bydliště v Brně-Jundrově. Šel ven se svými třemi kamarády, ale domů už se nevrátil. Při pátrání pomáhali policisté, hasiči, ale i plno dobrovolníků. Pomáhat začali hlavně díky příspěvkům, které zveřejňovala rodina ztraceného Tomáše na sociálních sítích.

Zatím se podařilo najít jen Tomášův telefon, bundu a jednu botu. Nepomohlo ani snížení hladiny a prohledání řeky Svratky ani zkoumání v blízké oboře Holedná. „Bohužel ani dnešní den nepřinesl nic nového. Toma se nám najít nepodařilo. V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa, kde hledat. To ale neznamená, že přestaneme. Znovu vám všem děkujeme. Poslední týden nám ukázal, že je spousta úžasných lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Dávejte na sebe pozor, buďte se sýmu rodinami. Tomova rodina,“ napsali 22. dubna rodinní příslušníci na facebookový účet. Od té doby rodina už žádný další příspěvek nezveřejnila.

Hledání je stále neúspěšné

Lidé ale přesto stále hledají nové stopy, které pod status přidávají. Například botu, o níž si někteří mysleli, že patří právě Tomášovi. "Není to čirou náhodou druhá bota?" napsali na facebooku s tím, že se našla na nádraží v brněnské části Lesná na druhém okraji města. 

Nakonec se ale ukázalo, že to není ona, a jedná se tak o falešnou stopu. V jednu chvíli se situace u příspěvku nějak zvrtla a lidé začali psát nenávistné komentáře směrem k rodině i zmizelému Tomášovi. „Třeba hledat mezi feťákama a ve feťáckých doupatech, když měl problém s drogami,“ zní jeden z mnoha nenávistných komentářů. Těžko tedy říci, zda rodina přestala komunikovat s veřejností právě kvůli negativním komentářům.

Bohužel ani dnešní den nepřinesl nic nového. Toma se nám najít nepodařilo. V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa,...

Zveřejnil(a) David Pospíšil dne Čtvrtek 22. dubna 2021

Na druhou stranu se ale našli i lidé, kteří se rodiny zastávali. Já myslím, že rodina chtěla jen pomoci s hledáním, kdyby si někdo něčeho všiml. Jenže zvrtlo se to tak, že to mohlo napáchat víc škody než užitku... Myslím, že pokud bude rodina Toma chtít od dobrovolníků nějakou další pomoc, dá vědět, napsal další komentující.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy