Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Zmizelá Valinka (6): Babička ji svazovala a dávala jí roubík! Utýrala holčičku k smrti?

+ Další 3 fotografie
Pohřešovaná
Šestiletá Valerie, po které policie usilovně pátrá, je stále nezvěstná. V minulosti byla svěřena do poručnické péče babičce (61), která ji ale podle kriminalistů měla fyzicky týrat spolu ještě s dalším svěřeným dítětem. Dětem údajně nasazovala roubík, aby nekřičely.

Kriminalisté pátrají po šestileté Valerii Kvasničkové už od poloviny srpna 2017. Její zmizení nahlásil rodinný příslušník poté, co ji už dlouho dobu nespatřil. Valerie byla naposledy viděna ve Viklefově ulici na Žižkově. Od té doby byla údajně viděna okolo Vánoc stejného roku, ale jedná se o nepotvrzenou informaci. V péči ji měla spolu s dalšími sourozenci babička.

V případu zmizení Valinky vyšly najevo i další skutečnosti kromě toho, že obviněná babička nedokázala vysvětlit, kde svěřenkyně je.

„Kriminalisté z oddělení vražd v rámci vyšetřování případu rozšířili obvinění stíhané jednašedesátileté ženy o trestný čin týraní svěřené osoby, který byl spáchán zvlášť surovým způsobem, a to na dvou osobách. Kriminalisté ženu podezřívají, že Valerii a jejího malého bratra dlouhodobě týrala. K týrání, mnohdy i brutálnímu, používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet a svazovala ji. Jendou z vyšetřovacích verzí je i to, že Valerie toto týrání nemusela přežít,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Stíhaná babička s kriminalisty nespolupracuje a byla jí prodloužena vazba.

Mohlo by vás zajímat

Další články