Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zmizel podobně jako Maddie McCann: Malý Ben (21 měs.) se vytratil před 30 lety, matka stále neztrácí naději

Zdroj: Profimedia
Záhadné zmizení

Je to podobně nevysvětlitelný případ jako u malé Maddie McCann, která zmizela na dovolené v portugalském letovisku Praia da Luz. Malý Ben Needham záhadně zmizel už před dlouhými 30 lety. Do dnešních dnů se chlapce, kterému tehdy bylo pouhých jednadvacet měsíců, nepodařilo nalézt, ovšem jeho matka stále neztrácí naději.

Needhamovi chtěli začít nový život, proto se přestěhovali z britského města Sheffield na řecký ostrov Korfu. Ben Needham byl v roce 1991 ani ne dvouletý chlapec s blonďatými vlásky a velikýma očima. Jeho matka Kerry ho osudného 24. července nechala u svých prarodičů a odjela do práce. Jenže to ještě netušila, že je to naposledy, co svého chlapce vidí.

Ben podle výpovědí neustále chodil dovnitř do domu a ven na zahradu a že zmizel, si prarodiče uvědomili až kolem půl třetí odpoledne. Zoufalí prarodiče zmizení oznámili na policii a započal třicetiletý kolotoč hledání důkazů a marných nadějí. Policie zpočátku podezírala rodiče, ale ty brzy vyloučila a zaměřila se na další možné podezřelé.

Nová stopa v případu?

V roce 2013 byla zveřejněná skica, jak by mohl Ben vypadat v současnosti. Policie případ o dva roky později znovu otevřela a začala s novým pátráním a zkoumáním důkazů. Detektivové v South Yorkshire v té době věřili, že chlapce zabil bagr, který poblíž statku byl a prováděl výkopové práce. Řidič onoho bagru se měl sám k činu později doznat svědkovi. Jeden ze svědků také potvrdil, že viděl toho rána chlapce hrát si na hromadě zeminy, ale kosti Bena nebyly nikdy nalezeny, proto nelze tuto teorii brát stoprocentně v potaz. Řidič bagru navíc v roce 2015 zemřel, proto ho nemohla policie vyslechnout.

Během třiceti let se objevilo veliké množství teorií, co se s chlapcem mohlo stát. Nedávno se podle webu Mirror objevily nové, které jeho mamince Kerry dávají novou naději, že chlapec přece jen žije. Na začátku devadesátých let měla podle několika svědků nalézt mladá teenagerka malého chlapce oblečeného jen do bílého trika, který mluvil anglicky a zoufale plakal. Dovedla ho do jednoho z kempů na ostrově Korfu, protože si myslela, že tam jeho rodina bude přebývat. Jenže podle všeho si měla nakonec chlapce nechat pro sebe, místo aby ho odvedla na policii.

Zvláštní odpověď

Kerry tuto ženu, která si chlapce měla vzít do péče, dokonce sama kontaktovala. „Její odpověď nebyla normální, říká, že si to nepamatuje. Pro mě to není odpověď. Čtyři lidé si pamatují, že našla dítě. Čtvrtý byl vlastníkem kempu, ale zemřel dva dny poté, co jsme ho kontaktovali,” řekla Kerry podle webu The Sun.

Policie však stále zastává názor, že malý Ben zemřel v důsledku tragické nehody již v den svého zmizení. „Avšak pokud by vyšla najevo jakákoli nová životaschopná linie vyšetřování, snažili bychom se spolupracovat s řeckými úřady a podporovat je při vyšetřování,“ uvedla britská policie.

Co se s chlapcem onoho osudného dne stalo, je dodnes stále záhadou. Podobně je na tom případ zmizelé Maddie McCann, která se vytratila z pokoje apartmánu v portugalském resortu Praia da Luz. Její zmizení bylo ohlášeno 3. května 2007, kdy byly Madeleine tři roky a dodnes se po ní pátrá.

Související články

Další články