Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Změny na obrazovkách České televize: Piktogramy upozorní na násilí i erotiku

Zdroj: Česká televize / Facebook.com
+ Další fotografie
česká televize
Od ledna Česká televize zavádí nové piktogramy, které mají upozorňovat na nevhodný obsah ve vysílání. Pět symbolů bude po celý leden v testovacím režimu. Tímto krokem chce Česká televize především usnadnit rodičům orientaci v televizní nabídce.

„Piktogramy se začnou postupně objevovat primárně u pořadů zařazených do programu po osmé hodině večer. Následně se tento systém stane standardní součástí našeho vysílání,“ nechal se slyšet generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Nová série pěti obrazových symbolů je ale daleko sdělnější, podrobnější a rodiče tak budou moci díky ní snáz posoudit, co nechají své mladší děti sledovat. Navazujeme tak částečně na systém, který jsme zavedli před několika lety na Déčku. Tam označujeme pořady vhodné pro děti starší osmi let,“ dodal ředitel ČT.

Už nyní Česká televize označuje obrazovým symbolem i krátkým upozorněním před začátkem celého pořadu, zda se jedná o věc vhodnou spíše pro publikum starší patnácti let.

Související články

Další články