Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Změňte svůj život k lepšímu: 15 rad mnichů, jak si uklidit zmatek v hlavě

Zdroj: pixabay
lepší život
Máte pocit, že váš život je jeden velký zmatek a jen tak vám proplouvá mezi prsty? Je tedy na čase se trochu zastavit a přemýšlet, co s tím. Pokud jste v tomto období podzimu unavení a večně naštvaní, zkuste si vzít pár rad do života, kterými se řídí mniši.
 1. Pečujte o svůj chrám. Pečujte o své tělo. Dejte mu dostatek vitamínů a živin, které potřebuje. Ne nadarmo se říká: Ve zdravém těle zdravý duch.
 2. Mluvte sami se sebou. Před zrcadlem, v duchu, jak se vám bude chtít. Buďte si takovým svým malým psychologem.
 3. Naučte se říkat ne. Pokud se vám něco nelíbí, je potřeba to říct. Nemusíte však svůj nesouhlas vyjadřovat ošklivě, stačí, když s pokorou řeknete svůj názor.
 4. Důležitá je cesta, ne cíl. Zaměřte se na to, že cokoliv děláte vás musí bavit. Nesoustřeďte se jen na výsledek.
 5. Hledejte vyšší cíl své práce. V každé práci se dá najít něco, co vás posune dál a nemusí to být nutně pracovní posun. Vaše psychika je stejně důležitá jako duchovní růst. Uvidíte, že jakmile se na tohle zaměříte, bude se vám následně dařit i po materiální stránce.
 6. Projevujte svůj dík. Děkujte. Lidé zapomněli používat toto magické slovo. Slovíčko děkuji má opravdu velmi pozitivní vliv na naše životy.
 7. Nebojte se riskovat. Jak se říká, risk je zisk. Moc nad věcmi nepřemýšlejte a jděte do nich. Taky by se vám mohlo stát, že už nikdy nebudete mít příležitost danou věc zkusit.
 8. Vstávejte včas. Čím dříve vstanete, tím lépe. Nejenže budete mít více času na cokoliv během dne, ale hlavně budete mít po nějaké době více energie a budete produktivnější. Nejlépe uděláte, když budete vstávat se sluníčkem.
 9. Buďte vděční. Každý den si napište do svého deníku věci, za které jste vděční. Věřte, že se jich dá najít opravdu hodně!
 10. Naučte se mlčet. Občas je důležité být zticha. Nemusíte za každou cenu něco říkat, protože se to od vás očekává. Pokud nechcete říct něco smysluplného, raději neříkejte nic.
 11. Přestaňte odsuzovat. Nikdo nejsme dokonalý a ani nikdy nebudeme. Podívejte se na věci a lidi kolem sebe a zjistíte, jak krásné je to, že nic není stejné. Fyziologicky, psychologicky… nijak. Buďte tolerantní.
 12. Neodkládejte život na neurčito. Nikde není psáno, že tady budete třeba za 10 let, takže se snažte zaměřit na svou přítomnost. Není žádné potom, až, co kdyby… Jen teď!
 13. Naučte se odpouštět. To samé platí jako v bodě 11.
 14. Choďte do přírody. Alespoň jednou za týden se vydejte na ozdravnou procházku do lesa. Stromy vás svou energií nabijí na mnoho dní.
 15. Každý den poslouchejte hudbu. Samozřejmě tu, která se vám líbí. Klidně zpívejte, nikomu nebude vadit, že to neumíte. Pokud ano, tak je to stejně jeho problém.
 16. Žijte tak, abyste mohli zemřít šťastní.

Související články

Další články