Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Změní se něco? Dvacet senátorů požaduje zrušit protikuřácký zákon. Napadli ho u Ústavního soudu!

Politici by rádi úplně vymýtili tento nebezpečný zlozvyk!
Bude to snad znamenat nějaký zvrat? Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích, ale i prodej alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou a Ivo Valentou. Protikuřácký zákon, který má vejít v platnost letos na konci května podle jejich slov zasahuje do svobody občanů.

Senátoři hlavně zdůrazňují fakt, že pokud protikuřácký zákon vejde v platnost, znamená to zmaření investic tisíců majitelů barů a restaurací. Celý zákon ovšem senátoři zrušit nechtějí. Trvají pouze na některých jeho částech.

,,Zákaz kouření v současné podobě rozhodně není o ochraně zdraví. Je pouze dalším krokem k omezování a ztrátě našich svobod a kontrole mas, o zisku pro ty nahoře,“ uvedl Kubera.

Zákon o zákazu kouření se týká hlavně vnitřních prostor restaurací, divadel či kin. Norma má zavést zákaz kouření také na nástupištích a užívání elektronických cigaret v nemocnicích, školách či nákupních centrech nebo prodej cigaret v automatech.

,,Veřejná moc v liberálním právním státě nemá vychovávat občany a vnucovat jim životní styl, který momentální držitel moci považuje za správný. Konečně v našem státě není trestná sebevražda, pak nemůže být trestné ani jednání, které někdo jiný hodnotí tak, že neprospívá zdraví toho, kdo jej činí,“ uvedl v návrhu jménem senátorů jeho zpracovatel, advokát Zdeněk Koudelka.

Související články

Další články