Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Změna pravidel: Roušky budou povinné jen v nemocnicích, říká ministr Adam Vojtěch

Změna pravidel: Roušky budou povinné jen v nemocnicích, říká ministr Adam Vojtěch
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
roušky
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se rozhodl ke změnám ohledně hygienických opatření. Nově bude povinnost nošení roušky od soboty v nemocnicích nebo například v domově důchodců. Lokální nařízení hygienických stanic platí dále.

Hygienická opatření v souvislosti s koronavirem se změnily. O novém pravidlu informoval v pátek večer Adam Vojtěch (ANO).

"Roušky budou od zítra celorepublikově povinné jen v nemocnicích a ve vybraných sociálních zařízeních, jako jsou domovy důchodců. Na základě podnětů zdravotníků jsme se rozhodli opatření, původně psané na všechna zdravotnická a sociální zařízení, upřesnit," napsal na Twitteru.

Odložit roušku úplně mohou například zdravotníci, pacienti a děti do dvou let. Pravidlo se netýká ani dalších zaměstnanců. Ti ale od sebe musí dodržovat odstup 1,5 metru.

"Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení mohou být nyní upravena lokálně rozhodnutím jednotlivých krajských hygienických stanic na základě konkrétní epidemiologické situace v regionu," vysvětluje vláda na oficiálním portálu.

Související články

Další články