Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zmatky ve vídeňském útoku pokračují: Svědek tvrdí, že útočník byl jen jeden

Zmatky ve vídeňském útoku pokračují: Svědek tvrdí, že útočník byl jen jeden
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Teror ve Vídni
Rakouská policie po pondělním teroristickém útoku v centru Vídně dál prověřuje, zda zastřelený atentátník jednal sám, či měl komplice. Podle portálu rakouského listu Heute se snaží policie sestavit diagram času a vzdáleností, podle něhož určí, zda mohl jediný člověk během několika minut útočit na šesti různých místech. Agentura APA oslovila svědka útoku, podle něhož byl útočník zřejmě jen jeden.

"Když ho (policie) zastřelila, bylo po všem," řekl agentuře APA svědek k tragické události z pondělního večera. Uvedl také, že viděl jen jednoho útočníka. Tím se posléze ukázal být dvacetiletý rodák z Vídně s albánskými kořeny, který byl příznivcem teroristické organizace Islámský stát (IS).

"Najednou zazněly výstřely, nejprve asi 20, pak osm a pak zase 20," popsal útok muž, který právě zavíral svůj obchod se suvenýry. Zpočátku nechápal, o co jde. "Kdo by pomyslel na teroristický útok ve Vídni?" dodal. Až když zahlédl mrtvého střelce na zemi, došlo mu, že terorismus nezná hranic.

Terorista jednal sám

Svědek uvedl, že viděl jen jednoho útočníka. "Šel k (náměstí) Schwedenplatz a pak zas zpátky," uvedl. Útočníka v blízkosti tohoto náměstí zastřelila policie poblíž kostela sv. Ruprechta, který je naproti židovské synagoze. Podle svědka už poté nebyla slyšet žádná střelba. Muž uvedl, že nemůže potvrdit, že by se útočilo v ulici Graben.

Podle serveru Heute pracuje policie na diagramu se šesti místy v blízkém okolí kostela sv. Ruprechta, respektive synagogy. Jedna z obětí byla nalezena v ulici Fleischmarkt, zastřelená servírka na náměstí Ruprechtsplatz a kolemjdoucí zemřel v ulici Franz-Josefs-Kai, která vede z náměstí Morzinplatz. Místo nálezu čtvrté oběti není podle serveru Heute známo.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy