Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zmařený život: Nadějný cyklista Bobo (†18) se při tréninku srazil s kamionem

Zmařený život: Nadějný cyklista Bobo (†18) se při tréninku srazil s kamionem
Zdroj: Se svolením Róberta Nagyho
Nehoda

Slovenská cyklistika je v slzách. Teprve osmnáctiletý talent Róbert Nagy nepřežil srážku s kamionem. Slovenský reprezentant najel ve velké rychlosti na kámen, kvůli kterému narazil do předjíždějícího vozidla. Mladík utrpěl zranění neslučitelná se životem.

"Došlo k tragické nehodě, můj mladší bratr Bobo už není mezi námi. Děkuji všem za projevenou soustrast jménem celé rodiny. Bobo by si přál, abyste na něj všichni vzpomínali s úsměvem na tváři a ne se slzami v očích!" napsal na Róbertův facebookový profil závodníkův bratr Simon.

Slovenský reprezentant a velký talent nepřežil srážku s kamionem. "Při tréninku najel ve velké rychlosti na kámen, který ho odhodil doleva, na právě projíždějící kamion. Ten ho odmrštil ze silnice do zábradlí, což mu roztrhlo plíce," uvedl nejmenovaný funkcionář klubu Slavia Trenčín Cycling Academy, za který Róbert jezdil.

Řidič údajně chyboval

Trenčínský klub zároveň vyloučil, že by šlo o Róbertovu chybu. Mladý cyklista jel při tréninku se svými kolegy předpisově v řadě za sebou.

Funkcionář naopak jako viníka označil řidiče kamionu, který údajně nedodržel předepsanou vzdálenost pro předjíždění cyklisty, tedy jeden a půl metru. V osudný moment měl vůz jet rychlostí 100 kilometrů za hodinu, cyklisté pak kolem 65 kilometrů.Související články

Další články

Nejnovější kauzy