Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zlý bankéř z reklamy Tomáš Jeřábek jako otec čtyř dětí: Seriál Jedna rodina řeší nástrahy střídavé péče

Střídavá péče není sranda. Seriál Jedna rodina sleduje nástrahy s ní spojeny.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova / koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
SERIÁL

Zlý bankéř z reklamy Tomáš Jeřábek bude jednou z hvězd nového seriálu Jedna rodina. Spolu s Terezou Kostkovou bude mít ve střídavé péči celkem čtyři děti z jejich předchozích vztahů. Na stránkách TV Nova popsal, co má s vytíženým a podle jeho slov lehce autistickým otcem od rodiny společného. V rolích bývalých partnerů se představí Zuzana Vejvodová a Filip Blažek. Nový komediální seriál ukazuje, jaké vtipné situace a komplikace může střídavá péče přinášet.

V lednu bude mít premiéru nový český komediální seriál Jedna rodina, který bude sledovat osudy tří rodin, jež byly tak trochu náhodou spojeny do jedné.

Úskalí střídavé péče

Karel (Tomáš Jeřábek) a Petra (Tereza Kostková) Tejkalovi se společně ve střídavé péči starají o čtyři děti. Dvě má Petra s Filipem (Filip Blažek) a dvě Karel s Klárou (Zuzana Vejvodová).

"Karel Tejkal je profesor biologie, učí na gymnáziu. Já o něm říkám, že má takovou mírnou autistickou poruchu. Pan režisér s tím nesouhlasí. Ale on si žije v takové své bublině. Má rád svoji práci. Má rád tu biologii. A do toho bohužel pro něj musí řešit spoustu věcí okolo," popisuje svoji roli Tomáš Jeřábek (48) pro TV Nova a shrne: "Má rád svoji bublinu a ve chvíli, kdy mu ji někdo naruší nebo on z ní musí vystoupit, protože musí řešit nějaké věci, které se prostě řešit musí, tak je z toho nešťastnej."

Jeřábek: Jsem manuálně zakletej

Karel Tejkal má víc v hlavě než v rukách. Jak je na tom herec ve skutečnosti? "Úplně stejně s tím rozdílem, že já toho v hlavě moc nemám," říká Tomáš Jeřábek, který o sobě tvrdí, že je "manuálně zakletý".

Jeho postava má jako mazlíčka tarantuli. "Všichni z toho měli hrůzu, jak na to herci budou reagovat. Já naštěstí se pavouků neštítím. Úplně něco jiného jsou hadi, ale s pavouky je to dobrý. Když jsem viděl toho sklípkana, mně to úplně nevadí, ale představa, že bych ho měl mít na ruce, se mi tedy úplně nelíbí. Ale asi bych to zvládl," vysvětluje herec, jak to má s těmito malými chlupáči.

Vejvodová: Sama bych na seznamku nešla

Herečka Zuzana Vejvodová (42), která hraje Karlovu bývalou ženu, nemá úplně veselou dějovou linku. Na rozdíl od všech dalších dospělých hlavních hrdinů zůstala sama a potýká se s dluhy. Rozhodne se proto hledat štěstí na seznamce. Sama herečka ale říká, že jí tento způsob seznamování nesedí. "Asi je to taky relevantní možnost, jak se seznamovat, a určitě to spousta lidem vyšlo. Já bych se ale bála, asi bych měla pocit, že ta anonymita tam a možnost navykládat o sobě cokoli je tak veliká, že já bych do toho asi nikdy nešla," prozradila Zuzana Vejvodová v rozhovoru pro TV Nova.

Kohoutová: Výchovu nesnáším

Herec Filip Blažek (49) má v seriálu Jedna rodina kromě dvou dětí s bývalou ženou také malého Mikeše s novou manželkou Norikou, kterou si zahrála Berenika Kohoutová (31), jež sama nedávno poprvé porodila. Na rozdíl od její postavy, která trpí úzkostmi, si ale s výchovou moc hlavu nedělá. "Já výchovu nesnáším a nejraději bych nikoho vůbec nevychovávala," práskla na sebe v rozhovoru pro TV Nova.

Seriál Jedna rodina bude mít na TV Nova premiéru 3. ledna a o již o týden dříve na Voyo.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy