Fešák s podmanivým úsměvem Gerard Butler skrývá mnohá tajemství, pojďme se na něj podívat pořádně.

1. Ač je znám z hollywoodských trháků, je rodilý hrdý Skot. V dětství žil několik let v Kanadě, ale pak se rodina vrátila zpátky do Glasgow.

2. Na divadelních prknech stál poprvé už ve 12 letech. Hraní ho bavilo, ale po smrti otce se rozhodl studovat práva, na kterých vydržel 7 let.

3. Ze studií ho nakonec vyhodili. Jeho největším koníčkem bylo hraní v rockové kapele a jako správný rocker se rád napil. To se univerzitě nelíbilo a letěl právě kvůli problémům s alkoholem. Poté se vrátil zpět k tomu, co mu šlo nejlépe už v dětství – k hraní.

4. Během natáčení filmu Paní Brownová došlo k nehodě a Gerard zahlédl topícího se chlapce. Neváhal a z vody ho zachránil. Za statečný čin byl nakonec odměněn Certifikátem statečnosti od Royal Humane Society

5. Ač na sobě tvrdě maká, kvůli roli nemilosrdného boha temnoty Seta začal makat mnohem víc. Začal s tím hned poté, co si přečetl scénář k filmu Bohové Egypta, aby měl jistotu, „že než natáčení začne, bude vypadat doopravdy božsky“.

Film Bohové Egypta bude pořádná pecka a my tu pro vás máme připravené hezké tematické ceny. Chcete vyhrát slušivá trička? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku ohledně tohoto herce. Gerard Butler už si jednu roli inspirovanou starověkem zahrál. Jak se jmenovala jeho postava z filmu 300: Bitva u Thermopyl? Odpovědi posílejte na email: michaela.dupalova@bigbangmedia.cz.