Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zlomový moment v životě Zdeňka z Bohumína: Tragédie v rodině z něj udělala opilce a vraha

Zlomový moment v životě Zdeňka z Bohumína: Tragédie v rodině z něj udělala opilce a vraha
Zdroj: archiv Lukáš K.
+ Dalších 9 fotografií
požár v bohumíně
O víkendu došlo v Bohumíně k velkému neštěstí, kdy Zdeněk K. zapálil panelákový byt, ve kterém se konala rodinná oslava. Při tragédii zemřelo jedenáct lidí, přičemž jedna z obětí byla těhotná.

Lidé jsou stále v šoku z toho, co se v sobotu odehrálo v Bohumíně. Nikdo zatím nechápe, co mohlo vést Zdeňka k tomu, že zapálil byt ve kterým byli i jeho syn a vnuk. Někteří lidé z blízkého okolí žháře, popisují Zdeňka jako agresora a opilce, jiní jako normálního chlapa. Co mohlo vést k tak velké psychické proměně pachatele?

Smrt prvního syna

"Před patnácti lety mu zemřel první syn, kterého srazil vlak. Zbláznil se, začal pít a byl několikrát trestaný, měl incidenty v restauracích a docházel k psychiatrovi," řekla MF Dnes matka dívky, která v sobotu slavila třicáté narozeniny a chystala se provdat za Zdeňkova syna.

Tragická smrt syna na kolejích byla zlomovým bodem v životě žháře z Bohumína. Pak už příběh všichni znají. Rozvedl se a na rodinné oslavy už nebyl zván

Hrozí mu doživotí

Sám pachatel vypověděl, že nechtěl nikomu ublížit, svou rodinu chtěl jen postrašit. Muž se policistům k hrůznému činu přiznal při zadržení. Žhář Zdeněk chtěl po svém činu spáchat sebevraždu. Informoval o tom pro Českou televizi státní zástupce Michal Król. „Vrchní komisař obvinil 54letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy v souběhu se zvlášť závažným zločinem obecného ohrožení. Byl podán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby,“ uvedla Policie ČR. Zdeňkovi K. nyní hrozí výjimečný trest.

Související články

Další články