Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zlomený kotník sportovce Václava Klause: Výčet radovánek, se kterými má utrum

Václav Klaus: Tyto činnosti si nyní jen tak nedopřeje
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
zranění

Bývalý prezident Václav Klaus (80) si o víkendu zlomil kotník při procházce v Krkonoších a musí tak nyní používat francouzské hole. ČTK to potvrdil Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Zranění Klause omezí v některých jeho oblíbených aktivitách. Které to jsou?

Zranění kotníku si přivodil při víkendovém pobytu v Krkonoších exprezident Václav Klaus. Při procházce v horách si kotník zlomil a po ošetření v nemocnici na Bulovce nyní musí používat francouzské hole. Úraz si měl přivodit, když uklouzl na ledu. Jako první o něm informoval server Blesk.cz, informaci poté potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Není to přitom první zdravotní komplikace exprezidenta v poslední době. V září strávil více než týden v Ústřední vojenské nemocnici po komplikacích se žaludečními problémy a vysokým tlakem.

Od basketu k tenisu

Zranění, které si nyní Klaus přivodil, vyžaduje ortézu a klidový režim. To může být pro Klause, který býval po většinu doby akční, problém. Exprezident je vášnivým sportovcem už od raného mládí. Nejdříve začínal jako hráč basketbalu za tým Slavoj Vyšehrad, načež se přesunul do klubu Slovan Orbis Praha. "Byl to dobrý hráč, sice ne pro reprezentaci, ale dobrý ligový basketbalista," vzpomínal na Klause pro server iDnes.cz jeho tehdejší spoluhráč Stanislav Ulrych. "Často se hádal s trenérem. A také se nerad nechával střídat," dodal Ulrych. "Orbis byl pro mě takový vrchol kariéry košíkáře," pochlubil se Klaus v rozhovoru pro Českou televizi. "Ten manšaft, to byly superhvězdy nejen našeho, ale evropského formátu. Pro mě jako mladíčka, který je měl přijít posílit, to byla ohromná škola," řekl Klaus. Basketbalovou kariéru Klaus ukončil v pražské Dukle.

Další Klausovou sportovní vášní je tenis. Už v roce 1993 bylo tehdejšímu předsedovi vlády uděleno čestné členství I. Českého Lawn-Tennisového Klubu na pražské Štvanici. V roce 2011 se pak stal rovnou prezidentem tohoto nejstaršího českého tenisového klubu. Klaus se podle tehdejšího vyjádření manažera I. ČLTK Vladislava Šavrdy pro Deník účastnil akcí klubu a pravidelně na Štvanici i hrál. "V létě podle možností často, řekněme jednou týdně," uvedl Šavrda.

Lyžování jako "pravicový sport"

Třetím sportem, na který exprezident nedá dopustit, je lyžování. Už legendární se stalo Klausovo politické přirovnání, kdy snowboard označil za levicový, zatímco lyže pravicové. Minulý rok se rozčiloval, když došlo v rámci protiepidemických opatření k uzavření sjezdovek a vleků: „Odmítám zákazy lyžování na zdravém horském vzduchu. Obává-li se pan ministr nočních zábav, ať tedy zakáže tyto zábavy, ale ne lyžování,“ řekl Klaus Blesku.

Pokud Klaus není na tenisovém kurtu ani na sjezdovce, chodí na pěší procházky. Několikrát jako turista hrdě vystoupal na nejvyšší český vrchol Sněžku. Právě poslední procházka v Krkonoších však Klausovi způsobila nepříjemnosti, kvůli kterým tak na veškeré z výše uvedených sportovních kratochvílí bude muset na nějaký čas zapomenout.

Související články

Další články