Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zlomený Josef Abrhám na pohřbu milované Libušky Šafránkové: Plakalo i samo nebe

Pohřeb Libušky Šafránkové: Zlomený Josef Abrhám a uplakané nebe
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 15 fotografií
Pohřeb Popelky

Pohřeb všemi milované herečky Libuše Šafránkové (†68) se nesl v nesmírně smutečním duchu. Zdrcený vdovec Josef Abrhám (81) do kostela svaté Anežky České na pražském Spořilově dorazil na vozíčku, za deště a v doprovodu rodiny. Na Libušku zavzpomínal Třetí princ Pavel Trávníček (70) a další kolegové.

I přes nepříznivé počasí zavítaly davy lidí na poslední rozloučení s perlou české kinematografie, herečkou Libuší Šafránkovou. Té přišli dát poslední sbohem jak zdrcení fanoušci, kteří stáli dlouhou frontu na kondolenční knihu, tak i kolegové z branže a známé tváře. Zlomený Josef Abrhám na vozíčku dorazil za deště.

Zdrcený Josef Abrhám

Josef Abrhám v doprovodu rodiny dorazil pět minut před začátkem zádušní mše. Na zdrceného vdovce byl srdcervoucí pohled. Svému manželovi říkala Libuška s oblibou "Pepíčku". Herec, který je upoután na vozík, jel do kostela za deště. Nad ztrátou krásné a laskavé princezny ronilo slzy i samo nebe. Z kostela pak herce vynášeli po schodech, přičemž okolí mohutně tleskalo.

Třetí princ měl slzy na krajíčku

Mezi prvními do kostela sv. Anežky České na Spořilově zavítal Třetí princ Pavel Trávníček. "Já si myslím, že někteří lidé by z tohoto světa neměli odcházet, protože jich je škoda. Ale tak to na světě chodí. Člověku nezbude, než se s tím smířit, časem pochopit, všechno odpustit a vzít to tak, jak to je. Život jde dál," řekl se slzami na krajíčku.

Popelka dostala na cestu korunku

Herečka Tatiana Dyková přinesla na poslední rozloučení nejkrásnější české princezně korunku. Do kostela si přišla zavzpomínat, složit hold a rozloučit se. "Libuška byla náš národní poklad," dodala Tatiana s tím, že bude chybět nejen Čechům, ale také Němcům. "Nikde mě nehledejte, jsem ve vás," citovala Libušku nakonec a dodala, že toto heslo rozhodně platí.

Lidé se přišli rozloučit, na déšť nedbali

Zástupy lidí nosily do kostela květiny i pět minut před druhou hodinou, kdy se brány kostela veřejnosti plně uzavřely. Pomník pak zaplnili svícemi a kvítím. Jedna fanynka dokonce přišla v tričku s podobiznou legendární herečky. Lidé na déšť nedbali a trpělivě stáli ve frontě, aby mohli dát Libuši sbohem.

Byla anděl, vzpomínají i sousedé

Na rakvi Libušky se objevil i popelkovský střevíček. Na herečku přišli zavzpomínat také její sousedé. Ať už přišel kdokoli, kdo Libušku osobně znal, všichni se shodli na jednom - byla anděl. Svou trubku na poslední cestu přišel rozeznít během vynášení rakve Laco Déczi. Zazněla i píseň Snadné je žít z úst Jiřího Macháčka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy