Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zlomená Karolína Plíšková si semifinále v Tokiu nezahraje. Stopku jí vystavila tahle svůdná Italka

Zdroj: Instagram Camily Giorgi/Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Tokio 2020

Karolína Plíšková (29) si semifinále olympijského turnaje nezahraje. Ve čtvrtfinále podlehla ve dvou setech 4:6 a 2:6 krásné Italce Camile Giorgi (29). Češka tak nepotvrdila dobrou formu z Wimbledonu. Naději na medaili ale neztrácí, na olympiádě pokračuje v deblu s Markétou Vondroušovou.

Karolína Plíšková nevstoupila do zápasu s Italkou Camilou Giorgi zrovna ideálně. Česká tenisová jednička si nechala vzít podání poté, co neuhrála ani fiftýn. Následně si zvládla vzít servis zpátky a srovnat hru, jenže za stavu 2:2 se o podání opět připravila dvěma dvouchybami.

Následující gemy nenabídly velké drama. Přestože obě hráčky vršily dvojchyby, zvládly si udržet servis a Giorgi nakonec pohodlně získala první set. Plíšková se tak musela zlepšit, pokud chtěla pomýšlet na postup do olympijského osmifinále.

Italka dominovala

Češka bohužel do druhého setu vstoupila mizerně. V prvním gemu uhrála jediny fiftýn, přestože byla na servisu. Plíšková příliš často chybovala a nedokázala najít odpověď na zlepšující se hru Italky. Když si pak finalistka Wimbledonu nechala opět vzít podání, bylo zle. Giorgi získala druhý set v poměru 6:2.

Karolína Plíšková tak nepotvrdila dobrou formu, kterou před olympiádou ukázala na Wimbledonu. Tam prošla až do finále, kde podlehla ve třísetové bitvě Ashleigh Barty. Při svém vystoupení pod olympijskými kruhy ale končí Češka ve čtvrtfinále a nenapodobí tak Markétu Vondroušovou, která dnes porazila světovou dvojku Naomi Ósaka.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články