Starší řidička jela přibližně o půl druhé odpoledne stříbrným Nissanem po jihlavské Slavíčkově ulici, když v tom ji předjel červený terénní vůz. Jak už eXtra.cz informovalo, pachatel začal na její auto z okénka střílet a ženu vypálenými ranami zavraždil!

V sobotu ráno policie pracovala s verzí, že vraždit mohl někdo z rodiny. Nyní už mají kriminalisté konkrétního podezřelého.

„Z prvotního prověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

„V souvislosti s těmito zjištěnými skutečnostmi pátráme po osobním vozidle značky HYUNDAI IX 35 červené barvy s registrační značkou 5J6 4785,“ dodala Čírtková. Majitelem vozu by měl podle všeho být právě Jiří Dědeček, exmanžel zavražděné podnikatelky Blanky. Policie už prohledává jeho dům ve Štokách, nad kterými krouží také helikoptéra.

Bývalí manželé spolu podle zjištěných skutečnosti v minulosti podnikali. Osobní spory nakonec přerostly i v neshody v pracovním životě, a tak expartneři skončili u soudu. Ten se konal minulý týden a pan D. v něm prohrál, uvedl server blesk.cz.

Jiří D. je střední postavy, má šedé vlasy a modré oči. Policie varuje, že může být ozbrojený a nebezpečný. Zároveň prosí řidiče i pěší svědky páteční vraždy, aby se ozvali buď na linku 158, anebo přišli na jakoukoliv policejní služebnu.

„Výzva směřuje také k dalším řidičům, zejména vozidel taxislužby, kteří v pátek 15. prosince v odpoledních, večerních nebo nočních hodinách brali na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku nebo Chrudimsku do svého vozidla staršího muže a vezli ho do Chrudimi, jejího okolí nebo do obce Medlešice a jejího okolí,“ upřesnila dále Čírtková.