Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zloději v Brně měli geniální plán: Převlékli se za uklízeče a lup pašovali v popelnici

Promyšlený plán, jak ukrýt a přemístit kradené věci, nevyšel v noci na včerejšek dvojici mužů z Brna. Nedokázali totiž ošálit obsluhu kamer městské policie. Výtečníci se snažili tvářit jako uklízeči ulic, ale díky kamerám je policisté z krádeže elektroniky velmi brzy usvědčili. Video zveřejnila Městská policie Brno.

"Pracovníci dohledového centra zpozorněli už v okamžiku, kdy je uviděli vycházet z parku nad Kolištěm. Jeden s taškami přešel na červenou přes malý městský okruh, druhý udělal totéž na protější straně křižovatky se světlým kufrem. Dvaadvacetiletý mladík potom popadl černou plastovou popelnici a se svým šestatřicetiletým známým se sešel na rohu Bratislavské ulice. Předměty společně schovali do nádoby na odpad a starší muž s ní zamířil směrem k Soudní ulici. Vydával se přitom za úklidovou službu a po cestě sbíral ze země odpadky. Dokonalé mimikry měla zřejmě podtrhnout i oranžová reflexní vesta," uvedl na oficiálních facebookových stránkách mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. 

Tím však na městské policisty nevyzráli. "Strážníci muže dopadli v okamžiku, kdy se zastavil u pouličního odpadkového koše a nelogicky se chystal vysypat jeho obsah do nádoby na domovní odpad. Uvnitř strážníci uviděli mixážní pult, elektroniku sloužící k ozvučení a mimo jiné i tablet. Nervózní muž hlídce městské policie odpovídal nejprve velmi vyhýbavě, po chvíli ale přiznal, že předměty jsou kradené. Strážníci ho předali státním policistům a sdělili jim i osobní údaje druhého muže," dodává Ghanem s tím, že oběma hrozí až dva roky vězení.

Zdroj náhledového obrázku a videa: MP Brno

Související články

Další články