Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Zločiny Velké Prahy: Podobu s Vacátkem a jeho mordpartou lze nalézt už teď

Zločiny Velké Prahy: Podobu s Vacátkem a jeho mordpartou lze nalézt už teď
Zdroj: se souhlasem České televize, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Zločiny Velké Prahy
Česká televize uvede v neděli 31. ledna první díl nového televizního seriálu Zločiny Velké Prahy. Pořad by měl navázat na úspěch detektivních seriálů odehrávajících se v období první republiky, tedy na Četnické humoresky a zejména na Hříšné lidi města pražského a Panoptikum města pražského. Podle upoutávek na Zločiny Velké Prahy se dá už nyní odhadnout, v čem se nová série může podobat starým nesmrtelným klasikám.

Jak na webu České televize přiznává scenárista a autor námětu Petr Zikmund (74), seriál sází na inspektora Hynka Budíka v podání Jaroslava Plesla (46), tedy na velkou ústřední postavu. „Ta je hlavním tahounem, ta míří vpřed v hlavních motivech jednotlivých kriminálních případů z Velké Prahy,“ říká tvůrce. Podobně diváky k televizním obrazovkám už v roce 1968, když se začali vysílat Hříšní lidé města pražského, lákal charismatický policejní rada Vacátko, kterého ztvárnil Jaroslav Marvan (†72). Později, v roce 1986, lidé zase ve volném pokračování s názvem Panoptikum města pražského sledovali Jiřího Adamíru (†67) v roli policejního rady Korejse.

Připomene Langmajer Vinkláře?

Jiří Langmajer (54), který bude ve Zločinech Velké Prahy hrát postavu inspektora Rudolfa Havlíka, zase v jedné z ukázek svými světáckými frázemi při konzumování lahůdek hned na první pohled připomene inspektora Josefa Bouše. Toho v Hříšných lidech i Panoptiku ztvárnil Josef Vinklář (†76).

Poslední postavou hlavní trojice nového seriálu je pak mladý policejní agent Martin Nováček, kterého hraje Denis Šafařík (26). Ten se svým mladickým nadšením i nezkušeností nápadně podobá Ondřeji Havelkovi (66) a jeho postavě policejního koncipisty Součka z Panoptika města pražského.

Tvůrci Zločinů Velké Prahy ale prozrazují, že seriál se bude od klasických kriminálek zasazených do období první republiky v některých věcech zásadně lišit. „Výběr jednotlivých případů je ovlivněn dobovou atmosférou nedávno prožité světové války, stejně tak jako sociálními a společenskými disproporcemi tehdejší společnosti,“ říká na webu České televize její kreativní producent Jan Lekeš (54) s tím, že střet idylického světa první republiky s realismem tvoří hlavní dramatický motor seriálu.

Zločiny Velké Prahy navíc slibují atraktivní obsazení. Kromě ústřední trojice se diváci mohou těšit na Jiřího Bartošku (73), Miroslava Táborského (61), Lenku Vlasákovou (48), Sabinu Rojkovou (23), Dariju Pavlovičovou (19) a další. Natočeno je deset dílů. Ten první, který se na televizních obrazovkách objeví 31. ledna, nese název Dáma v studni.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy