Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zločiny Velké Prahy: Kardinální chyba hned na začátku seriálu a kocouří tajemství

Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií
Zločiny Velké Prahy
Česká televize uvedla v neděli 31. ledna premiéru seriálu Zločiny Velké Prahy. Ten zaznamenal sledovanost více než dvou milionu diváků, čímž potvrdil, že o detektivní seriály z období první republiky jeví Češi stále velký zájem. Svůj podíl na úspěchu jistě má i lákavé obsazení v podobě Jiřího Bartošky (73), Jiřího Langmajera (54), Miroslava Táborského (61), Jaroslava Plesla (46), Denise Šafaříka (26) a dalších. Nejen herci prozradili řadu kuriozit, které jste o novém seriálu nejspíše nevěděli.

Mrtvá pozůstalá

Tvůrci sem tam přehlédnou nějakou chybu. Hned v prvním díle Zločinů Velké Prahy s názvem Dáma v studni například představí policista svým kolegům syna zavražděné statkářky větou: "To je syn pozůstalé." Vzhledem k tomu, že statkářka již zemřela, se o pozůstalou rozhodně nejedná.

Rychlokurz maďarštiny

Herci se museli naučit také repliky v cizích jazycích. Němčina jim ovšem nečinila takový problém jako maďarština, která se ve scénáři vyskytuje kvůli postavě manželky inspektora Budíka, kterou ztvárnila Lenka Vlasáková (48). Budíková je totiž Maďarka. "Tyhle repliky jsem musel doslova nadrilovat. A aby to znělo přirozeně, to jsou hodiny práce. Nicméně docela jsme si to s Lenkou užívali, protože maďarština je opravdu výjimečná řeč,” vyjádřil se pro web České televize Jaroslav Plesl, který hraje inspektora Budíka.

“Měli jsme výhodu, že na natáčení byla přítomná rodilá Maďarka, která hraje naši seriálovou služku (Ildikó Vargová - pozn. autora) a která nám ve chvílích, kdy jsme my ostatní jeli z překladače Google, poradila a opravila nás v intonacích,” dodává Vlasáková s tím, že režiséra Jaroslava Brabce (66) kolikrát na place napadlo, že část dialogu, která byla původně napsaná v češtině, by se mohla říct maďarsky. Rodilou mluvčí na natáčení zejména v takových situacích ocenila i mladá herečka Darija Pavlovičová (19), která ztvárnila Budíkovu dceru.

Bartoška a kocour Arnošt

Jiří Bartoška našel na place spřízněnou duši v podobě kocoura Arnošta. Podle informací na webu České televize zvířecí kolega v Bartoškově přítomnosti častokrát slastně vrněl. Kvůli Arnoštovým chlupům ale na place nesměly chybět čistící válečky. “Myslím, že rozpočet seriálu to množství válečků nijak nezatížilo,” komentoval to Jiří Bartoška.

Šafaříkův knírek

Na natáčení se pečlivě připravoval také Denis Šafařík, který hraje policejního benjamínka Martina Nováčka. Tato postava se totiž mimo jiného vyznačuje slušivým knírkem v prvorepublikovém stylu a Šafařík namísto toho, aby použil umělý, si ozdobu pod nosem poctivě vypěstoval. “Rostl dva měsíce,” prozradil herec.

Nehoda při natáčení

I Zločiny Velké Prahy nabídnou akční scény. A ty s sebou nesou určitá rizika. Při natáčení pátého dílu, které probíhalo převážně v Josefově u Opočna, se kaskadérům ani pyrotechnikům nepodařilo předejít nechtěnému zničení pouličních lamp.

Související články

Další články