Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Zločiny Velké Prahy diváky baví, vidí ale chyby: Takhle si první republiku nepředstavují

Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 2 fotografie
kritika
Nový seriál Zločiny Velké Prahy měl premiéru ve vysílání České televize v neděli 31. ledna a 7. února se diváci dočkali druhého dílu. Ačkoliv je seriál odehrávající se v dobách první republiky baví, vidí v něm chyby, které jsou podle nich neodpustitelné. Jde hlavně právě o časové souvislosti.

Česká televize se snaží se svým seriálem Zločiny Velké Prahy navázat na úspěch detektivek odehrávajících se v době první republiky, diváky sice baví, ale už dali jasně najevo, že na staré dobré Četnické humoresky nemají.

Po odvysílání druhého dílu si všimli jistých nesrovnalostí v chování postav a tvrdí, že takhle si první republiku rozhodně nepředstavují. „První republika jak vyšitá. Takhle mluví doktor? A takových věcí je tam samozřejmě víc, tohle vážně moc nefunguje. Čekám, kdy vytáhnou mobily,“ psal jeden z diváků v diskuzi.

Komentáře podobné tomuto se objevují ve všemožných diskuzích, které se seriálu na sociálních sítích týkají. „Mladší generace díky seriálu naprosto ztratí představu o minulosti,“ myslí si jiný nespokojený divák.

Chvála

Komentářů týkajících se dobových nesrovnalostí je spousta, ale najde se i dost takových, v nichž diváci seriál vychvalují. „Podle přítomných diskutujících jsem asi jednoduchá a hloupá, když mi tento seriál stačí. Ale na názoru ostatních mi nezáleží, obsazení je dobré a mě to prostě baví. Ráda vidím, že v tom nejsem úplně sama,“ napsala divačka. K jakému táboru se stavíte vy?

Související články

Další články