Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zločin na Kladensku: Pachatel byl členem vězeňské služby, 12letá dívka byla v době tragédie v bezpečí

Zločin na Kladensku: Pachatel byl členem vězeňské služby, 12letá dívka byla v době tragédie v bezpečí
Zdroj: Policie ČR
střelba na Kladensku
V sobotní podvečer se v obci Líský na Kladensku nedaleko Slaného odehrála děsivá rodinná tragédie. Policie našla v domě tři osoby bez známek života. Podle dostupných informací pravděpodobně střílel muž, který byl členem vězeňské služby. Nejprve nejspíš zastřelil partnerku i její matku, následně i sebe. V místě tragédie byl nalezen také tři týdny starý kojenec, který naštěstí vyvázl bez zranění.

Údajný pachatel byl člen vězeňské služby

Muž, který v Líském na Kladensku pravděpodobně zastřelil svou ženu, tchyni a pak sebe, je příslušníkem vězeňské služby. Dnes to ČTK potvrdila její mluvčí Petra Kučerová. Vyšetřování celého případu dál pokračuje. "Případ si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)," řekla ČTK mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Podrobnosti o vyšetřování nebude podle ní GIBS zatím sdělovat. Není tak ani jasné, kdy lidé zemřeli, soused je našel v sobotu podvečer.

12letá dívka byla v bezpečí

Policisté v sobotu na místě nalezli mrtvého muže, kterého policie označila za pravděpodobného pachatele, a další dvě mrtvé. Podle prvotních informací se mohlo jednat o manželku a dceru, pozdě večer policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že se jednalo o dvě ženy.

Dcera je dle informací ČTK v pořádku, protože byla u svého biologického otce. Přežilo i druhé dítě, kterému je nyní teprve několik týdnů. Záchranná služba jej odvezla do nemocnice, v ohrožení života není.

Svědci v sobotu uvedli, že po 17:00 slyšeli zvuky připomínající intenzivní střelbu. Zda se ale tragédie stala v této době, není jasné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy