Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

ZLO jménem mravenci: Jak je v domácnosti zlikvidovat navěky?

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Rady a tipy
A je to tu zas! Období mravenců v našich domácnostech je na samém vrcholu. Tito malí milovníci cukru okupují naše lidská obydlí nejvíce od podzimu do jara a nejčastějším důvodem je potrava. Prostředků pro hubení mravenců je několik, ale ne všechno funguje, proto jsme na některé z nich vsadili a vyzkoušeli je za vás.

Mravenci chodí do našich domovů hlavně přes zimu a také na jaře. V zimě nejvíce za potravou a teplem, to neváhají nastěhovat si do bytu celé hnízdo. Když se řekne mravenci v bytě, každý si určitě vybaví cestičky a dlouhé řady mravenců, které se táhnou napříč kuchyní, okolo lednice nebo směrem pod postel. Co na tyto malé tvory platí?

Budete se divit, ale důležitá je prevence. Pod tím si představte čisto a utěsněné otvory, kterými by se mohli mravenci dostat domů. Proto ve spíži a v lednici nemějte rozbalené potraviny, nenechávejte drobky na zemi a pravidelně uklízejte. A také zajistěte okna a otvory ve zdech.

Když už ale mravence v bytě objevíte, obrňte se trpělivostí. Když se v nějakém prostoru objeví, ihned danou místnost vykliďte, vyčistěte a vyhoďte nebo pečlivě uzavřete, co je otevřené. Když dojde na samotné hubení, máte dvě možnosti - koupit si v obchodě chemický prostředek nebo pastičky, anebo můžete vyzkoušet léty prověřené způsoby. A co patří mezi to, co mravence opravdu zlikviduje?

Na internetu se dočtete o různých rostlinách či koření, které mravence odpuzují svojí vůní. Například levandule, majoránka, hřebíček, červená paprika, pepř nebo skořice, ale tyto ingredience mravence nezahubí, tito tvorečkové vaši pečlivě vysypanou cestičku pouze obejdou a nijak jim to neuškodí. Stejně tak prášek do pečiva a jedlou sodu si raději nechte na pečení.

Na mravence skvěle zabírá kus syrového masa, které položíte volně na linku nebo na zem a počkáte, až se maso černými tečkami obalí. Poté stačí, když kousek vezmete a fyzicky zneškodníte. Mravenci totiž ještě více než cukr milují syrové maso!

Účinná je i přírodní látka Spinosad, kterou koupíte v přípravku Spinotor, jež stojí pár desítek korun. Sladkou návnadu si mravenci natahají do hnízda, čímž se zahubí královna. A jak všichni víme, bez královny hnízdo mravenců brzy zemře.

Související články

Další články