Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zlé znamení před smrtí: Na záchranu Milana Chladila už bylo pozdě

Zdroj: Photo © Česká televize / Miroslav Pospíšil
VÝROČÍ NAROZENÍ
Milan Chladil patřil svého času k nejúspěšnějším a nejoblíbenějším českým zpěvákům. Jenže tento svět opustil už velmi brzy. Zemřel v roce 1984 ve svých 54 letech, v době, kdy se vracel z koncertu. Mohlo za to zlé znamení, které ho možná varovalo o den dříve?

Milan Chladil, který by dnes oslavil 90 let, se narodil v roce 1931 v Brně. Jeho otec byl krejčí a na stejnou cestu se vydal i Chladil, jenž však ještě jako teenager začal zpívat s orchestrem Erika Knirsche. Dal se tak na studium zpěvu a ten se mu stal osudným.

Milan Chladil a Yveta Simonová

Díky orchestru Zdeňka Bartáka se potkal se zpěvačkou Yvettou Simonovou, se kterou nazpíval spoustu slavných duetů (například O nás dvou nebo My dva a čas). Spolu se Simonovou působil i v Orchestru Karla Vlacha, ve kterém byl téměř třicet let.

Chladil vystupoval i s řadou dalších orchestrů, měl i svou kapelu a také zpíval v muzikálech. Velkého úspěchu dosáhl v roce 1964, kdy se stal druhým nejlepším zpěvákem v anketě Zlatý slavík.

Kromě zpěvu se věnoval také šití a dokonce prý vystupoval v oblecích, které si sám ušil. Taky měl rád sport, hrál basketbal a fandil fotbalové Slavii. V roce 1984 však jeho život vyhasl.

Chladil se zrovna vracel z vystoupení v Kašperských Horách, jenže v autě zkolaboval a zemřel. Na místo sice rychle dorazila lékařská pomoc, na jeho záchranu už ale bylo pozdě. „Při pitvě pan doktor řekl, že měl tak zdevastované srdíčko, že byl zázrak, že vůbec žil tak dlouho,” uvedla pro ahaonline.cz Yvetta Simonová.

Zlé znamení před Chladilovou smrtí

Den před Chladilovou smrtí se ale odehrálo něco hodně zvláštního. Bylo to snad znamení něčeho, co se mělo stát? „Ten den předtím posledním koncertem svítilo sluníčko, byl krásný den. Měli jsme čas, tak jsme spolu zašli do lesa na houby. Najednou slyšíme nějakou hudbu a vidíme cestičku na hřbitov. Zrovna se tam konal pohřeb. Samozřejmě jsme na toto téma prohodili pár vět. Za pár hodin už Milan nebyl,“ uvedl tehdejší kapelník z Chladilovy skupiny.

Chladil za sebou zanechal dceru Alexandru, kterou měl s manželkou Annou. Často však býval spojován i se Simonovou. Ti dva ale spolu prý nikdy nic neměli. „Milan na mě při zpívání zaujatě hleděl, ale nebyl to zamilovaný pohled, jak si všichni mysleli. On mi odezíral ze rtů, protože neuměl texty," dodala Simonová.

Související články

Další články