Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Zlé bouřky budou řádit dál: Výstraha pro 7 krajů, zase to odnese Morava

Zlé bouřky budou řádit dál: Výstraha pro 7 krajů, zase to odnese Morava
Zdroj: Pixabay
Výstraha

Česko v uplynulých týdnech sužuje jedna bouřka za druhou a nejinak tomu bude i v neděli. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která platí pro sedm krajů. Je mezi nimi i jižní Morava, na které řádilo před dvěma týdny tornádo.

Meteorologové tento týden vydali už několikátou výstrahu před extrémními bouřkami. Ty budou hrozit i v neděli. "Možnost výskytu silných bouřek zejména s přívalovými srážkami kolem 30 mm," uvádí ČHMÚ.

Výstraha platí pro sedm krajů. Jsou mezi nimi Vysočina, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Opět se tak ženou bouřky na Hodonínsko, které se stále vzpamatovává z tornáda.

Hrozí rozvodnění toků

"Lokálně se očekává přívalový déšť s možným rozvodněním zejména menších toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nebezpečí mohou představovat také blesky," varují meteorologové. Tentokrát by ale neměly hrozit kroupy, jako v uplynulých dnech.

I tak by lidé v dotyčných krajích měli být opatrní, zejména při jízdě v autě kvůli padajícím větvím či stromům. "Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," doporučují meteorologové.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy