Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zlatý hoch z Nagana Procházka: Poprvé řekl, proč prodal olympijskou medaili

Zdroj: Profimedia.cz
Hokejová legenda
Řadí se k legendám českého hokeje. Martin Procházka (47) pomohl národnímu týmu k výhře na olympiádě v Naganu, vstřelil zlatý gól na šampionátu ve Vídni... Letos se po letech dostal opět do středu dění, kývl totiž na nabídku spolukomentovat mistrovství světa na Slovensku.

Po skončení kariéry se na Martina Procházku začala lepit smůla. Problémy v osobním životě a těžká finanční situace ho dohnaly k prodeji zlaté medaile z Nagana. "Mrzí mě to, ale už s tím nic nenadělám," řekl pro server idnes.cz

Martin Procházka se po skončení dráhy profesionálního hokejisty stáhl. Na rozdíl od ostatních bývalých sportovců nezačal podnikat, avšak dostal se do dluhů a nepomohly mu ani peníze z prodeje starého domu, na které se spoléhal. Do takové situace se může dostat každý, o to víc, když "věříte lidem, kteří vypadají jako kamarádi, co chtějí pomoct", svěřil se Procházka. Ten také přiznává, že se kolem něho začali rojit rádoby pomocníci, kteří ho chtěli ale ve skutečnosti "odrat", jak sám popisuje.

Doteď se s těmito lidmi soudí. "Probíhá řada právních úkonů. Pravděpodobně během léta se ke všemu vyjádřím," řekl. Vyjádřil se také ke kauze, v rámci které údajně dluží 19 milionů, která se rozpoutala loni na podzim. "Bylo to nepříjemné. Pro mě, pro děti, rodiče. I proto jsem veřejně vystoupil. Kdybych zalezl, dal bych najevo, že mám fakt velký problém. Přitom jsem do té doby většinu peněz vrátil, čísla neodpovídala realitě. Každopádně se mi ulevilo, že se věc dostala ven a že se začala řešit," svěřil se.

Zlatý hoch z Nagana se ale nevzdává. "Bojuju. Celý život jsem bojoval," doplnil.

Související články

Další články