Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zlatou labuť a Ivetu čekají grandiózní finále. Nova na jaře láká na krimi o nejděsivějším sériovém vrahovi Československa

Nova představila svůj jarní program.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova / koláž eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
PROGRAM

Televize Nova a Voyo na jarní sezónu připravily opravdu bohatý program. Velkého finále se dočkají seriály Zlatá labuť a Iveta. Diváci se také dočkají očekávaného krimi Metoda Markovič: Hojer, které bude vyprávět o dopadení nejděsivějšího sériového vraha normalizačního Československa. Chybět nebude ani návrat oblíbených seriálů a pořadů, jak redakci eXtra.cz odhalili tvůrci obsahu skupiny Nova.

Jarní sezóna na Nově bude plná premiérových návratů oblíbených seriálových stálic. "S novými případy se v jubilejní desáté řadě vrátí Specialisté, kteří se železnou pravidelností oslovují přes milion diváků každé pondělí, a nové epizody nabídneme také fanouškům neméně divácky úspěšného Odznaku Vysočina," řekla redakci eXtra.cz ředitelka programu televize Nova a Voyo Silvia Majeská.

Finále Zlaté labutě a dvojitá dávka Jedné rodiny

Velkého finále se dočká dobový seriál Zlatá labuť, jenž tak uzavře osudy lidí kolem tohoto slavného obchodního domu. Než se tak však stane, životem chrámu luxusu v centru Prahy stihnou zahýbat nové postavy vstupující do děje. Především ředitelka v podání Šárky Krausové.

Naopak dvojitou dávku si užijeme u komediálního seriálu Jedna rodina. Od ledna ho totiž bude televize Nova vysílat dvakrát týdně. Herecké obsazení se také rozšíří, a to o taková jména, jakými jsou například Petr Čtvrtníček, Václav Matějovský, Vincent Navrátil, Patricie Pagáčová nebo Chantal Poullain.

Komediální krimi Policie Hvar

Dočkáme se však i novinek. "V jarní sezoně přijdeme také s původní, hvězdně obsazenou komediální krimi Policie Hvar," prozradila Majeská. Zločiny na slunné pláži chorvatského ostrova bude řešit československá dvojice detektivů v podání Jakuba Štáfka a Alžběty Ferencové. V dalších rolích se objeví například Bořek Slezáček nebo stoupající herecké hvězdy Tom Sean Pšenička a Leona Skleničková.

Nové série nabídne televize Nova také fanouškům doku reality, jako jsou Výměna manželek nebo Utajený šéf. Rovněž se vrátí oblíbená vědomostní soutěž Superlov.

Jarní program na Voyo

I videotéka Voyo vytáhne na jaře pár es z rukávu. Tím prvním bude šestidílná série Metoda Markovič: Hojer, která má nakročeno zařadit se do zlatého fondu Voyo. Vypráví příběh dopadení a usvědčení jednoho z nejděsivějších sériových vrahů normalizačního Československa Ladislava Hojera legendárním kriminalistou Jiřím Markovičem. Série byla v premiéře uvedena v hlavní soutěži mezinárodního festivalu Serial Killer letos na podzim. Po jednoznačném rozhodnutí zahraniční poroty vyhrála hlavní cenu a stala se tak prvním tuzemským vítězem soutěže v historii festivalu.

Druhým je závěrečná řada životopisné série Iveta, jednoho z nejúspěšnějších Voyo originálů vůbec. "Vždycky jsem si myslel, že ze všech řad Ivety budou scénáře a příprava té třetí zdaleka nejjednodušší. V tomto období je vše dohledatelné, je tu nepřeberné množství videí, rozhovorů a záznamů. Ale opak byl pravdou. Dotýkáme se totiž toho nejkřehčího a nejkomplikovanějšího období, kterým člověk může projít. Navíc většina veřejnosti má jasně ustanoveno, kdo je v tomto příběhu kladný, záporný a kdo za co může. I tentokrát ale přinášíme jiný úhel pohledu," řekl o svém díle režisér a scenárista Michal Samir.

A zkrátka nepřijdou ani fanoušci nejdrsnější reality show Survivor Česko & Slovensko. "Mám dojem, že s každou další sezonou Survivoru se posouvá kvalita hráčů. A také se těším hned na několik lidí, o kterých jsem slyšel, že by měli být v týmu známých osobností, a pokud se tak skutečně stane, tak si myslím, že to bude pěkný mazec," těší se moderátor této show Ondřej Novotný.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy