Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zlatokopka Anna Nicole Smith: Syn jí zemřel v nemocničním pokoji při pohledu na svou právě narozenou sestru

Annu Nicole Smith dohnaly léky do hrobu.
Zdroj: Profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
TRAGICKÝ OSUD

Playmate Anna Nicole Smith bývá titulována jako nejslavnější zlatokopka všech dob. Přes svůj nesporný talent a nádherný vzhled se nejvíce proslavila sňatkem s devadesátiletým miliardářem J. Howardem Marshallem a následně předčasnou smrtí (†39) v roce 2007 na předávkování léky. O jejím životě včetně méně známých pasáží, jako byla smrt syna před jejíma očima, natočil Netflix snímek Anna Nicole Smith: Neznáte mě od Ursuly Macfarlane.

Anna Nicole Smith se narodila jako Vickie Lynn Hogan v malém městě Mexia v Texasu, kde ona, její matka i bratr navštěvovali pravidelně kostel. Od útlého mládí prý byla podnikavá a snažila se získávat pozornost a peníze.

Velice brzy zanechala studia na střední škole, aby si našla práci v restauraci se smaženými kuřaty, kde se v sedmnácti letech provdala za svého kolegu, který ji údajně držel zavřenou v domě, protože na ni příšerně žárlil. V té době se cítila velice osamělá, a tak si pořídila syna Daniela, aby zaplnil její vnitřní samotu. Když mu však bylo šest měsíců, opustila jeho i manžela a vydala se do světa za bohatstvím a slávou. Jejím vzorem byla Marylin Monroe.

Kariéra striptérky

Začala jako tanečnice ve striptýzovém klubu The Executive Suite, kde se spřátelila se spolupracovnicí vystupující jako Missy, která byla svědkem její cesty ke slávě. "Měla neuvěřitelnou pracovní morálku," vzpomíná na ni v dokumentu Ursuly Macfarlane. Anna Nicole odjakživa toužila po tom být slavnou modelkou a byla přesvědčená, že se jí i stane. Věřila však, že jí k tomu chybí větší poprsí, a tak si ho, hned jak to šlo, nechala zvětšit.

Šlo o velmi náročný a bolestivý zákrok a v tu dobu, podle slov její kamarádky Missy, začala brát prášky proti bolesti, se kterými již nikdy nepřestala.

Seznámení s Howardem Marshallem

V roce 1991 se ve striptýzovém klubu poprvé setkala s miliardářem a ropným magnátem J. Howardem Marshallem, jemuž tehdy bylo 86 let a jí pouhých 23 let. Od začátku do ní byl hluboce zamilován a nabízel jí sňatek. Ačkoli od něj dostávala drahé dary, dům, auto a zřejmě jí zařídil i agenty a pomohl v kariéře, stále trvala na tom, že si ho vezme až poté, co se stane sama slavnou, aby nebyla považována za zlatokopku.

To se jí zanedlouho opravdu podařilo, když si jí konečně všimli v magazínu Playboy, kde se v roce 1993 stala playmate roku.

Nedlouho nato skončila v nemocnici kvůli předávkování, což ji ještě více vrhlo do světel reflektorů. "Jsem jen malá holka, jsem jen jeden člověk, který musí řešit 50 různých věcí. Nevěděla jsem, co mám dělat, tak jsem vzala prášky a zapila je alkoholem. To přece nikdy nikomu neublížilo," prohlásila tehdy, jak cituje dokument Neznáte mě. Z tohoto zážitku se ovšem velice rychle otřepala, jenže drogám propadla ještě více.

Krátké manželství

Roku 1994 si vzala J. Howarda Marshalla, který zemřel ve věku 90 let, jen o čtrnáct měsíců později. Podle slov Anny Nicole jí slíbil polovinu jeho majetku. Právníci jeho syna však nesouhlasili a soudní spor prohrála. Ačkoli jí již za života dal dost peněz, velice rychle se ocitla bez nich.

Od té doby šel její život strmě z kopce. Mnoho známých a především profesních kontaktů s ní přerušilo vztahy. Bojovala s váhou a kývla na nabídku reality show The Anna Nicole Show, jež na ni nevrhala nejlepší světlo. Její náctiletý syn Daniel, který již od dob známosti s Marshallem byl v její péči, to prý nezvládal dobře.

Tragická smrt syna

V roce 2006 se Anna Nicole Smith scházela s Larrym Birkheadem, se kterým podruhé otěhotněla. Problémem bylo, že chtěla dítě, ne však již vztah s Birkheadem, a tak před ním uprchla na Bahamy, kde 7. září porodila dceru Dannielynn. Hned na to za ní na Bahamy vyrazil i její dvacetiletý syn Daniel. Ten, aniž by si toho Anna Nicole kvůli svým vlastním problémům všimla, během posledního roku si sám vypěstoval rovněž závislost na různých látkách a trpěl depresemi.

Tři dny po narození jeho sestry, 10. září, navštívil Daniel svou matku v nemocnici, kde prý po pohledu na Dannielynn náhle skonal na náhodné předávkování antidepresivy a metadonem.

Následování syna a Marylin

Anna Nicole Smith byla nalezena mrtvá půl roku po Danielovi – 8. února 2007, a to v hollywoodském hotelu Hard Rock na Floridě ve věku 39 let. Nad příčinou její smrti nějakou dobu visel otazník, následně však bylo potvrzeno, že za ni mohlo předávkování různými druhy léků, jako metadonu, valia a sedativ.

"Chci, aby diváci pochopili, že Anna Nicole byla složitá žena," řekla Ursula Macfarlane, režisérka dokumentu Anna Nicol Smith: Neznáte mě, v rozhovoru pro Tudum. "Byla někým, kdo chtěl být především dobrou matkou a svobodomyslnou ženou, která chtěla žít život podle svých vlastních představ. Její příběh je však také varování o tom, jak vás touha po americkém snu může pohltit a vyplivnout, rozmazat vám obraz sebe sama a způsobit, že ztratíte ze zřetele své autentické já."

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy