Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zlato, které dozraje: Tady je 5 nejlepších teenagerů z Fortuna ligy. Všem kraluje Adam Hložek

Adam Hložek patří zatím Spartě.
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
+ Další fotografie
svět fotbalu
Ve fotbalové Fortuna lize se čas od času objeví talentovaní mladíci, jejichž kariéry se rozhodně vyplatí sledovat. Jasným důkazem je Adam Hložek, který je už ve svých osmnácti letech největší hvězdou celé ligy. A není sám. Které další poklady Fortuna liga nabízí?

Mládí vpřed? A proč ne! Ve Fortuna lize je na co koukat. V elitní české soutěži působí řada talentovaných mladíků včetně několika teenagerů, kteří mají nakročeno k hodně zajímavým kariérám. Kdo ví, třeba je jednou uvidíme v Premier League, Bundeslize nebo La Lize. Podívejte se na pět nejlepších z nich.

Jakub Markovič – 19 let

Slávisté mají v brance Ondřeje Koláře, všichni si jsou ale moc dobře vědomi toho, že ho v Edenu neudrží. Kdo potom zaujme jeho místo? Jednou z možností je devatenáctiletý Jakub Markovič, který za Slavii odchytal v lize dva zápasy a v obou udržel čisté konto. Před pár dny odešel na hostování do Mladé Boleslavi, kde by měl nabrat zkušenosti. Pak by se měl hlásit zpátky v Edenu.

Martin Minčev – 19 let

Co se v něm skrývá, to ještě neukázal, protože za Spartu dosud nenastoupil ani k jednomu ligovému zápasu. Devatenáctiletý bulharský reprezentant, který do Prahy přišel v létě, každopádně nabízí hodně zajímavý potenciál a na Letné si od něj hodně slibují. Jeho velkou výhodou je, že umí nastoupit jak na křídle, tak na hrotu sestavy.

David Zima – 19 let

Další ligový klenot, který patří Slavii. David Zima přišel do Edenu v zimě z Olomouce sice s minimem zkušeností, i tak se ale usadil v sešívané sestavě. V minulé sezoně odehrál za Slavii 12 zápasů, vstřelil svůj první gól a dokonce padl do oka reprezentačnímu trenérovi Jaroslavu Šilhavému.

Adam Karabec – 17 let

Obrovský potenciál v sobě ukrývá také Adam Karabec. Teprve sedmnáctiletý záložník Sparty si v uplynulém ročníku Fortuna ligy odbyl ligovou premiéru a v rudém dresu odehrál deset zápasů. Dal svůj první ligový gól a několikrát dokonce nastoupil v základní sestavě. Na Letné s ním mají do budoucna velké plány.

Adam Hložek – 18 let

Největším ligovým talentem je bezesporu Adam Hložek, jemuž bylo v červenci osmnáct let. Ve Spartě je však i přes nízký věk nepostradatelným hráčem a v zápase proti Slovensku si odbyl i premiéru v reprezentaci, kde se stal nejmladším debutantem v historii. Už nějakou dobu ho sleduje Lipsko, zájem však mají i další prestižní kluby. Očekává se, že za rok ze Sparty odejde. Stane se pak nejdražším ligovým hráčem všech dob?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy