Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zlaté glóby 2020 ovládl snímek Tenkrát v Hollywoodu: Kdo další získal sošku?

Zlaté glóby 2020 ovládl snímek Tenkrát v Hollywoodu: Kdo další získal sošku?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
ocenění
Z neděle na pondělí byli ve Spojených státech vyhlášeni vítězové 77. ročníku předávání cen Zlatý glóbus za rok 2019. Za nejlepší snímek byl vyhlášen film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu a v kategorii drama zvítězil válečný snímek 1917. Dvě sošky obdržely i filmy Jokes a Rocketman. Kdo další si odnesl prestižní ocenění?

Nejlepším filmem v kategorii drama byl vyhlášen válečný film 1917. V kategorii komedie/muzikál si odnesl sošku snímek Tenkrát v Hollywoodu Ten se stal se třemi soškami i vítězem filmových kategorií. Dvě ceny si odnesly i snímky Rocketman a Joker Válečné drama 1917 obdrželo ještě jednu sošku, a to pro nejlepšího režiséra, v tomto případě Sama Mendesa. Cenu za scénář si odnesl Quentin Tarantino za Tenkrát v Hollywoodu.

Za vedlejší roli v tomto trháku získal ocenění Brad Pitt.

Nejlepším hercem v kategorii drama se stal Joaquin Phoenix za film Joker. Nejlepší herečkou v kategorii drama byla vyhlášena Renée Zellweger za životopisné drama Judy. V kategorii komedie se stal nejlepším hercem Taron Egerton za film Rocketman. Nejlepší herečkou v této kategorii byla vyhlášena Awkwafina za snímek The Farewell.

Nejlepší minisérií byl vyhlášen Černobyl. Za animovaný film získal cenu Hledá se Yetti. Nejlepším cizojazyčným filmem bylo vyhlášeno jihokorejské drama Parazit.

Cenu za nejlepší píseň získali Elton John a Bernie Taupin za píseň I´m Gonna Love Me Again z filmu Rocketman. Herec Tom Hanks obdržel cenu Cecila B. deMilla za celoživotní přínos v oblasti kinematografie.

V Beverly Hills, kde se Zlaté glóby předávaly, neuspěl v kategorii drama favorizovaný snímek Irčan a Manželská historie.

Související články

Další články