Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zlatá maska zmizí z hlavního vysílacího času: Světový hit u Čechů a Slováků totálně pohořel

Zlatá maska zmizí z hlavního vysílacího času: Světový hit u Čechů a Slováků totálně pohořel
Zdroj: FTV Prima
+ Dalších 7 fotografií
konec
Po třech odvysílaných dílech bude zábavná show Zlatá maska stažena z hlavního vysílacího času. Zatímco v zahraničních zemích se pořad stal hitem, u Čechů a Slováků propadl a sledovanost s každou epizodou značně klesala. Televize Prima se proto rozhodla, že se show bude vysílat až 21:25.

Celebrity skryté pod propracovanými kostýmy a čtyři hvězdní detektivové, kteří mají za úkol uhádnout, kdo se pod jakou maskou ukrývá. Show Zlatá maska, která se v zahraničních zemích dočkala obrovské obliby a v některých dokonce i více řad, u Čechů a Slováků pohořela.

Zatímco především v asijských státech Zlatá maska trhá rekordy ve sledovanosti, v Česku a na Slovensku ji s každým dílem sledoval menší počet diváků. Na sociálních sítích navíc diváci show kritizovali a ostrými slovy rozhodně nešetřili.

Reakce diváků

Pořad rozdělil diváky na dva tábory. Jedni ho odsuzují jako největší propadák roku a druzí show naopak vychvalují do nebes. Mnohým divákům vadí především zvuk. „Opět tak upravené, že to může zpívat i pes a nikdo to nepozná. Zvukař to dělá schválně?“ postěžoval si jeden z diváků.

„Mně se to líbí. Není to špatný, ale myslím, že na českého diváka je to docela těžký oříšek. Každopádně by to chtělo zlepšit trochu zvuk, protože písničkám a hlasům pod maskou není vůbec rozumět a to nucené skandování diváků je docela divný,“ komentoval další. „Jinak pořad dobrý, zase něco jiného než ohraná Tvoje tvář,“ zněla jedna z pozitivnějších reakcí. Ovšem stále se najde velké množství diváků, kteří Zlatou masku odsuzují.

Další komentáře najdete zde

Náhrada Zlaté masky

Nedělní prostor v programu, který doposud patřil Zlaté masce, televize Prima může podle webu Blesk.cz nahradit jedním ze dvou seriálů. Diváky potěší buď Einstein s Vojtou Kotkem v hlavní roli, nebo pokračování kriminálky Polda s Davidem Matáskem

Zajímavosti o maskách

  • Jedna maska stála přibližně 1000 eur, tedy 26 tisíc korun.
  • Nejdražší je maska Robota, který má speciální LED světla a záhyby, aby se mohl pohybovat.
  • Výroba jednoho kostýmu trvala okolo 7 dní, ale právě Robot kvůli své náročnosti trval přibližně 2 týdny, dohromady se tedy masky vyráběly kolem 2 měsíců.
  • O masky se během natáčení staralo 6 kostymérů z Maďarska, právě oni, kromě režiséra a dramaturgyně, byli jediní, kteří mohli vidět osobnosti odhalené bez masek.
  • V masce se dalo kvůli horku vydržet maximálně 30 minut, každá maska má otvor, díky kterému se dá lépe dýchat a ovívat se.
  • Masky byly vyrobeny z polyuretanu, niklu, papíru, plastu, plyše, houby, textilu, LED světel – takže různorodý materiál, žádné speciální drahokamy použity nebyly.
  • Nejtěžší maska je Páv, jen křídla váží okolo 15 kg, s celým kostýmem má okolo 20 kg.
  • Nejvyšší maska je Zmrzlina, měří skoro 2 metry, ale celkově největší maska je Bubák.
  • Celková cena masek se pohybuje okolo 15 tisíc eur, v přepočtu tedy necelých 400 tisíc korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy