Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Zlatá labuť vtáhne diváky do 30. let: Seriál láká na neokoukané tváře a žhavou učitelku z Profesora

Seriál Zlatá labuť.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 9 fotografií
Dobový seriál

Krásná zlodějka, legendární obchodní dům a hutná kriminální zápletka. Nejen to slibuje nový seriál Zlatá labuť z dílny televize Nova. Minisérie se bude zabývat osudy řady lidí, příběh se bude odehrávat v roce 1939 v tehdy proslulém obchodním domě, po němž tvůrci své dílo pojmenovali. Nový seriál v hlavních rolích s Martou Dancingerovou, Adamem Vaculou, Petrem Kostkou nebo Beátou Kaňokovou odvysílá Nova 2. února 2023, jak se uvádí v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Seriál Zlatá labuť chystaný na Nově bude vyprávět osudy lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupů a luxusu v Československu. To vše na pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let.

Příběh, jemuž vdechli život režiséři Braňo Holiček a Biser A. Arichtev, se točí kolem zlodějky Báry, která se schová do obchodního domu, kde následně začne pracovat v oddělení módy. Tím se spustí řetězec událostí, které ovlivní osudy dalších lidí, kteří v obchoďáku pracují.

Pestrý vývoj událostí

„Budeme vyprávět příběh zaměstnanců a majitelů nově otevřeného obchodního domu. Zejména tři hlavní hrdinky, mladé dívky, očekávají, že se jim v nové práci naplní životní cíle a touhy, a možná i doufají, že tam najdou ochranu před nástrahami vnějšího světa, kde se schyluje k válce. Pro všechny je to úžasná práce v novém luxusním a atraktivním světě, který v tehdejším Československu neměl obdoby,“ prozradil v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici, producent a showrunner Filip Bobiňski.

Hlavní roli v seriálu ztvárnila herečka Marta Dancingerová. Moje postava má docela pestrý vývoj. Začíná trochu jako holka ulice, která nezřídka dělá protizákonnou činnost. Ve Zlaté labuti se schová před velkým průšvihem. A shodou okolností dostane příležitost dát životu nový směr. Zastihneme ji tedy ve fázi, kdy se snaží za svým životem udělat tlustou čáru a chce začít znovu a jinak. To mě na té postavě baví,“ doplnila Dancingerová.

V dalších úlohách se představí herci Petr Kostka, Daniela Kolářová, Adam Vacula, Beáta Kaňoková a další.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy