Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zlatá klec pašeračky Terezy: V Pákistánu se ukrývá v pětihvězdičkovém hotelu

Tereza H.: Návrat komplikují celníci, Češka bydlí v luxusním hotelu
Zdroj: profimedia
Tereza H.

Terezu H. (25) sice před několika týdny soud zbavil všech obvinění, návrat do Česka je ale stále v nedohlednu. Pákistánská celní správa totiž podle informací MF DNES požaduje obnovení soudního řízení a podala návrh, aby Češka v asijské zemi zůstala. Jak deník uvádí, Tereza mezitím pobývá v luxusním hotelu v Islámábádu.

Když pákistánský soud před více než dvěma týdny zprostil Terezu H. obvinění z pašování drog, vypadalo to na šťastný konec. Jak informuje MF DNES, Terezin právník Sajf ul Malúk úspěšně napadl manipulaci celní správy s kufrem plným heroinu, se kterým byla Češka v roce 2018 zadržena na letišti v Láhauru.

Malúkovi se nelíbilo, že cesta drog z letiště na celnici trvala dvanáct hodin. Vzdálenost mezi oběma body je přitom pouhých patnáct kilometrů. Celní správa tak měla v dokumentaci o zadržení drog nepořádek. Ta to ale nyní hodlá napravit a podle MF DNES hodlá předložit nové důkazy, které by mohly Terezu opět dostat do vězení.

V rukách ambasády

"Celní správa podá přes právníka návrh k nejvyššímu soudu k soudnímu rozhodnutí. Zároveň podá návrh, aby občanka České republiky setrvala v Pákistánu až do doby, než soud rozhodne o její vině, či nevině," napsala deníku pákistánská celní správa. Proto nyní Tereza už druhým týdnem trčí v Islámábádu.

V hlavním městě Pákistánu si ale podle všeho nežije vůbec špatně. Jak píše deník, Tereza pobývá v luxusním pětihvězdičkovém hotelu, kde se o ni starají zaměstnanci české ambasády. Přestože nemůže zemi opustit, dopřává si alespoň pohodlnější ubytování, než jakého se jí dostalo ve věznici Kot Lakhpat, kde si odseděla několik let za údajné pašování drog.

Související články

Další články