Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zlata Adamovská slaví 61. narozeniny: Takhle se měnila Běla Valšíková z Ordinace

Zdroj: archiv ČT a Nova
+ Dalších 11 fotografií
NAROZENINY
Jedna z nejoblíbenějších hereček čtrnáct let vysílaného seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě slaví narozeniny. Zlata Adamovská (61) nezískala popularitu jen tak náhodou a z leknutí. Její laskavá Běla Valšíková je jen jednou z mnoha postav v hereckém životě. Podívejte se, jak šel čas s Adamovskou, ke které je čas velmi milostivý.

Pálenice

Zlata Adamovská do seriálu nastoupila v roce 2006, tehdy ještě jako Běla Páleníková Coby primářka dětského oddělení kamenické nemocnice ale rozhodně nebyla žádné neviňátko. Šlo o ráznou ženu, která se uměla pohádat s každým (proto se jí říkalo Pálenice) a než našla toho pravého, skončila v ložnicích mnoha mužů.

Jenže pak došlo k seriálovému splynutí s hvězdou Zlatovlásky Petrem Štěpánkem, který hraje docenta Eduarda Valšíka. A aby se to náhodou televizním divákům nepletlo, tak se dvojice v roce 2013 vzala i v reálném životě.

Tvrdá cesta

„Dnes lidé vidí jen to, že mám pěkné auto a prstýnek na ruce od svého manžela, ale já jsem v životě nedostala nic zadarmo, tu svoji cestu jsem si prošla docela tvrdě. Znám se a vím, že jsem holka do nepohody, která si umí poradit. Dokážu vyměnit kolo u auta, a když budu jíst dva dny suché rohlíky, nebude mě to trápit. Nejsem rozmazlená a jsem za to na sebe pyšná,“ řekla nedávno pro iDnes.

Zlata hrála ve spoustě filmů a seriálů, řadě pamětníků na první dobrou naskočí buď její role dívenky Elišky v Sanitce (1984), nebo zpěvačky Evy Adamové v Hříších pro pátera Knoxe (1992). Jenže pro většinu už stejně zůstane navždy Bělou, která je tak velkorysá, že svému manželovi odpustila i nevěru…

Co jste o Zlatě Adamovské možná nevěděli

  • S manželem Petrem Štěpánkem jsou vášniví cestovatelé, nejoblíbenější destinací je možná i kvůli jejich zálibě ve vínu francouzská Provence.
  • Ve dvaceti letech ji ve Španělsku naprosto zdrtil rozdíl mezi tamním poměrně bohatým kapitalistickým státem a zoufalou situací v komunistickém Československu. Někdejší režim si odmítá idealizovat, nejhorší pro ni bylo venku vidět, jak moc jsme doma byli nesvobodní.
  • Do manžela je i po letech vztahu zamilovaná. Prý se vůbec nehádají, láska jim nezevšedněla a ve všem si naprosto vyhovují.

Související články

Další články