Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zlá zpráva pro Katku: Dostihly ji problémy s koronavirem a narkomanka neví, co bude dál

Zlá zpráva pro Katku: Dostihly ji problémy s koronavirem a narkomanka neví, co bude dál
Zdroj: eXtra.cz a Pražský Fotograf / Jiří Píša
+ Dalších 16 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Šíření koronavirové infekce a s tím spojené restriktivní nařízení vlády se nevyhnuly ani nejznámější narkomance Katce Bradáčové (42). Pro většinu lidí bez domova se v pátek ráno totiž zavřely noclehárny, které zřizuje pražský magistrát. Bezdomovci, mezi které hrdinka z dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové patří, tak stráví většinu času na ulicích nebo bude muset využít služeb jiných organizací.

Katka tak rozhodně nebude mít na růžích ustláno. A se svým novým přítelem Ivem musí vymyslet, kde složí hlavu. "Ano, v pátek ráno od osmi hodin ráno končí zimní opatření. A přestávají tak fungovat noclehárny pro bezdomovce, kde jsme dosud ubytovávali kolem stovky lidí,“ uvedl Jiří Wolf z Centra sociálních služeb Praha s tím, že se následně přejde na krizový systém, během nějž ubytují do dvaceti lidí, protože jakákoli kumulace lidí je zjevně problém.

Na bezdomovce, kteří nyní zůstanou venku, se vztahují stejná opatření jako na ostatní. To znamená nošení roušek, shlukování v maximálním počtou dva a další.

Katka, která několikrát využila služeb noclehárny, zejména v zimě, musí teď řešit, kde složí hlavu. V minulosti jí jako zázemí posloužil kanál na pražské Invalidovně, ale podle svých slov tam se už nikdy nechce vrátit. "Je tam zima, tam už nikdy," řekla před časem eXtra nejznámější česká narkomanka, která tam přespávala s předchozím partnerem Jiřím. S ním se ale loni v lednu rozešla.

Pro Katku tak nastala složitá situace. Jak šel čas s hrdinkou dokumentu Heleny Třeštíkové se podívejte do galerie...

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy