Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zkuste si o Vánocích vyvěštit budoucnost: Stačí vám k tomu skořápka od ořechů a svíčka!

Zkuste si o Vánocích vyvěštit budoucnost: Stačí vám k tomu skořápka od ořechů a svíčka!
Zdroj: Profimedia
Vánoce se blíží a s nimi i různé tradice a zvyky. Jedním z nich je věštění. To můžete zkusit z olova, ale také klidně podle pohybu ořechových skořápek či jednoduše z vosku. A jak interpretovat obrazce, které vám vznikly? To se dozvíte v článku.

Jak se věští ze skořápek?

Do skořápky od vlašského ořechu se dá malá zapálená svíčka. Skořápka se položí na vodu, třeba v míse. Každý člen rodiny má svou. Koho čeká cestování, toho skořápka popluje ke kraji. A kdo má sedět doma, ani jeho skořápka nebude cestovatelkou. Pokud se lodička při plavání dotýká jiné lodičky, věští to lásku a přátelství. Utvoří-li lodička kruh s ostatními lodičkami, věští to bezproblémové vztahy, soužití, vzájemnou úctu a toleranci.

"Pokud pluje lodička uprostřed jiných lodiček, majitel je zranitelný a potřebuje ochranu. Lodička plující mimo kruh je znamením toho, že její majitel v následujícím roce opouští rodinný kruh. Lodička točící se v kruhu upozorňuje na nerozhodnost. Majitel vlastně ani neví, co chce od života," vysvětluje kartářka Helen Stanku

Pokud svíčka ve skořápce náhle zhasne, měl by majitel méně očekávat, nevidí věci takové, jaké jsou. Pokud vaše skořápka dopluje k protějšímu břehu, věští vám úspěch a získání toho, po čem toužíte. Koho skořápka nejdéle hoří a plave, toho čeká dlouhý a šťastný život

Věštění s voskem

A když už jsme u toho věštění s voskem, k nejenom vánočním zvyklostem patřívalo i věštění z vosku. Vosk se rozehřeje a lije se do nádoby se studenou vodou. Na hladině se takto vytvoří různé zvláštní tvary, z nichž se pak věští budoucnost. Někde vosk lili skrze dírky ve větších klíčích, aby se odemklo tajemství.

Celé to umocnili tím, že se věštilo nejenom z tvarů na hladině. Pokud je miska skleněná, dá se před ní zapálená svíčka a vosk na vodě vrhá v šeru stín na protější zeď. I podoba stínů se využívá pro věštění.

A konečně co který tvar věští?

Anděl

Vše, co vás potká, je v souladu s plánem vaší duše. Lidé, jež potkáte, jsou vaši známí z předchozích vtělení a mají vám pomoci přetvořit vaši karmu. Není potřeba si dělat starosti, vše je tak, jak má být.

Motýl

Věští nejenom změny ve vašem životě, ale hlavně ve vás samých. Objevíte vlastní sílu, talenty a možnosti. Víra v sebe je klíč k vašemu štěstí.

Koruna

Symbol koruny věští, že budete v příštím roce mimořádně vyznamenáváni a bude se vám dostávat pozornosti i poct. Přesto nemějte hlavu v oblacích a stůjte oběma nohama na zemi.

Kolo

Předvídá štěstí a naplnění. Pokud jste do té doby začali spoustu věcí a nedokončili, pak nastal čas změny. Všechny započaté věci dokončíte. Kruh znamená také narovnání vztahů po hádkách. Odloučení partneři k sobě opět mohou najít cestu.

Hůl

Věští realizaci vašeho života tak, jak byste ho chtěli vidět. Také můžete začít cestovat. Přináší spokojenost i v osobním, citovém a sexuálním životě.

Mráček

Věští chmury. Upozorňuje na to, že věci mohou být ve skutečnosti jinak, než je vnímáte vy. A události nadcházejícího roku vám to pomohou odhalit. Můžete odhalit falešné lidi, kterým jste dávali svoji důvěru. Objevíte pravou tvář vašich přátel. Konfrontováni s pravdou můžete konečně okusit možnost řídit svůj život tak, jak opravdu chcete.

Dítě

Dítě věští změny. Znamená, že jste povyrostli, nejste už tím dítětem a jste připraveni převzít zodpovědnost za svůj život. Tyto změny povedou ke stabilitě během následujícího roku. Dítě znamená, že jste připraveni postavit se na vlastní nohy, také manželství či pěkný vztah. A v neposlední řadě i zvětšení rodiny (zodpovědnost), ať by se vaše rodina měla rozrůst nejenom o dítě, ale třeba o pejska či kočičku.

Dům

Pokud váš tvar z vosku připomíná dům, věští to, že následující rok bude časem pro rodinu. Čas strávený s rodinou bude pro vás tím nejcennějším. Věnujte pozornost tomu, co je potřeba napravit.

Hora

Jedno staré přísloví praví: „Co tě nezabije, to tě posílí!“ Pokud se před někým v jeho cestě objeví hora v podobě těžkostí, většinou se poleká. Hora je však dobrý symbol, posiluje ducha. Své štěstí si vydobudete, jenom budete muset vynaložit více námahy. O to však bude cennější. Trpělivost a píle vedou k cíli.

Prstýnek

Obroučka věští svobodným a nezadaným vztah, zásnuby či manželství v následujícím roku. Pokud je však tazatel v manželství, může se rozvést či ovdovět. Jednou z možných variant interpretace obroučky je i ztráta svobody. Pro věčné samotáře a věčně volné lidi koule u nohy.

Srdce

Srdce věští vždy lásku. Pokud jste sami, skolí vás Kupidův šíp. Ve vztahu značí harmonii. Pokud je srdce symetrické, je to vždy dobré znamení. Zbystřit byste měli tehdy, když nejsou strany srdce souměrné. Potom by bylo dobré probrat s partnerem, co ve vztahu vám nevyhovuje, či zvážit, proč na něm lpíte. Singlům asymetrie předvídá ne moc povedený románek.

Esíčko

Pokud váš tvar z vosku připomíná esíčko či klikatější řeku, vězte, že budete v příštím roce hodně cestovat a také obchodovat. Znamená i to, že byste měli více dát na svou intuici.

Hvězda

Hvězda zvěstuje, že příští rok bude rokem velkého požehnání a splněných přání. Na co sáhnete, vše půjde samo. Odejdou úzkosti a trápení a vy si vychutnáte zasloužené štěstí. A dost dobře možná budete dědit či vyhrajete.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy