Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zkus strčit do těch dveří, je za nimi tajemství: Česko se rozloučilo s Táňou Fischerovou

+ Dalších 19 fotografií
Poslední rozloučení s herečkou Táňou Fischerovou (†72) se uskutečnilo dnes v 11 hodin ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Táňa Fischerová jen den po Vánocích podlehla zákeřné rakovině. Smutnou zprávu o úmrtí herečky a politické aktivistky oznámila její bývalá asistentka Monika Šatavová.

Česká herečka, spisovatelka a politička Táňa Fischerová zemřela den po Štědrém dnu, 25. prosince 2019 ve středu. Rodina, nejbližší přátelé, ale i věrní fanoušci se s Táňou Fischerovou loučili dnes v 11 hodin dopoledne ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze.

Rozloučili se s ní jak její sourozenci Jindřich, Jan a Zora, tak syn Kryštof Skoumal, kterého herečka měla s bývalým partnerem, hudebním skladatelem Petrem Skoumalem. Poslední sbohem přišli dát i kolegové ze světa showbyznysu i politiky. Mezi prvními dorazil Jan Kačer, Jiří Dienstbier, předseda Pirátů Ivan Bartoš, Jiří Drahoš, Petra Černocká, Vladimír Franz, Marta Kubišová a řada dalších.

Fischerová byla v letech 2002 až 2006 poslankyní, v roce 2012 kandidovala na prezidentku. Táňa Fischerová se nevěnovala jenom politice, ale zářila také na divadelních prknech a televizních obrazovkách. Táňa Fišerová byla také velkou milovnicí poezie, kterou recitovala i sama psala. Ostatně její báseň zdobí i parte.

Poprvé se objevila pod režijním vedením Vladimíra Čecha v československém dramatu Kohout plaší smrt v roce 1961. Zahrála si i ve filmu Hotel pro cizince nebo Hanele.

Její nečekaný odchod šokoval řadu lidí a také známých osobností. Jednou z nich byla i Dagmar Havlová, která Táně poslala do nebes dojemný vzkaz.

„Leť, Taňuldo, nahoře Tě asi potřebují. Nikdy nezapomenu,“ rozloučila se se svojí dlouholetou přítelkyní Dagmar Havlová.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy