Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Zkus strčit do těch dveří, je za nimi tajemství: Česko se rozloučilo s Táňou Fischerovou

+ Dalších 20 fotografií
Poslední rozloučení s herečkou Táňou Fischerovou (†72) se uskutečnilo dnes v 11 hodin ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Táňa Fischerová jen den po Vánocích podlehla zákeřné rakovině. Smutnou zprávu o úmrtí herečky a politické aktivistky oznámila její bývalá asistentka Monika Šatavová.

Česká herečka, spisovatelka a politička Táňa Fischerová zemřela den po Štědrém dnu, 25. prosince 2019 ve středu. Rodina, nejbližší přátelé, ale i věrní fanoušci se s Táňou Fischerovou loučili dnes v 11 hodin dopoledne ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze.

Rozloučili se s ní jak její sourozenci Jindřich, Jan a Zora, tak syn Kryštof Skoumal, kterého herečka měla s bývalým partnerem, hudebním skladatelem Petrem Skoumalem. Poslední sbohem přišli dát i kolegové ze světa showbyznysu i politiky. Mezi prvními dorazil Jan Kačer, Jiří Dienstbier, předseda Pirátů Ivan Bartoš, Jiří Drahoš, Petra Černocká, Vladimír Franz, Marta Kubišová a řada dalších.

Fischerová byla v letech 2002 až 2006 poslankyní, v roce 2012 kandidovala na prezidentku. Táňa Fischerová se nevěnovala jenom politice, ale zářila také na divadelních prknech a televizních obrazovkách. Táňa Fišerová byla také velkou milovnicí poezie, kterou recitovala i sama psala. Ostatně její báseň zdobí i parte.

Poprvé se objevila pod režijním vedením Vladimíra Čecha v československém dramatu Kohout plaší smrt v roce 1961. Zahrála si i ve filmu Hotel pro cizince nebo Hanele.

Její nečekaný odchod šokoval řadu lidí a také známých osobností. Jednou z nich byla i Dagmar Havlová, která Táně poslala do nebes dojemný vzkaz.

„Leť, Taňuldo, nahoře Tě asi potřebují. Nikdy nezapomenu,“ rozloučila se se svojí dlouholetou přítelkyní Dagmar Havlová.

Mohlo by vás zajímat

Další články