Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zklamaný Okamura se už viděl ve vládě. V politice se musí ještě učit

Okamura je dost zvadlý…
Zdroj: repro ČT
GLOSA: Podnikatel a šéf SPD Tomio Okamura (45) se už viděl ve vládě s Andrejem Babišem (63) a jeho hnutím ANO. Už skoro vybíral ministry. Jenže do jednání o podobě nové vlády se vrací ČSSD a zdá se, že Tomio nyní ostrouhá.

Co události posledních hodin ukazují? Zejména to, že lídr SPD Tomio Okamura (45) je v politice pořád nováčkem a musí se hodně učit. Co není potvrzené smlouvou, prostě neexistuje. Platí to v životě i v politice. A v politice často neplatí ani to, co smluvně pojištěné je…

Okamura po čtvrteční schůzce s prezidentem Milošem Zemanem (73) zářil. Byl přesvědčený, že SPD směřuje do vlády. Že premiér v demisi Andrej Babiš (63) vyčerpal už všech jiné možnosti.

Jenže výbor ANO rozhodl, že s SPD se vládnout nebude. Do hry se tak znovu vrací ČSSD. „To, že se ANO rozhodlo vrátit k jednání s provařenou ČSSD, mě neuvěřitelně nemile překvapilo a myslím, že to nemile překvapilo i pana prezidenta. Andrej Babiš se snaží, aby měl co nejslabšího partnera. Čím servilnější a slabší partner, tím má vítěz voleb širší pole působnosti. Ale není to dobré řešení pro republiku,“ prskal Okamura ve Sněmovně.

Část poslanců ANO ale spolupráci s SPD odmítá. Strana, která se neštítí nahnědlých myšlenek, je pro mnohé členy ANO prostě toxická. A uvědomuje si to i Andrej Babiš.

Tomio se už viděl v sedle, nyní mu ale koně zase utíkají. Nemusí se z toho ale hroutit. Jen si musí připomenout, že v politice se situace mění hodně rychle. Třeba svou šanci ještě dostane.

Související články

Další články