Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zklamání ze StarDance: ČT od tance odstřihla vozíčkáře, diváci i exporotce se bouří

Zklamání ze StarDance: ČT od tance odstřihla vozíčkáře, diváci i exporotce se bouří
Zdroj: Se souhlasem České televize
NEPŘÍJEMNOST

Letošní ročník StarDance na České televizi je i přes velké covid problémy v plném proudu, takže v sobotu 27. listopadu dojde, tak jako každý rok, i na charitativní večer pro Paraple. Letos ale nová produkce sáhla k mimořádným změnám, které nejspíš řadu diváků zklamou. Někteří se ozývají už nyní.

StarDance: Tanec pro vozíčkáře, ale (téměř) bez nich

„Příští večer bude pro Paraple, ale bude pojednaný trochu jinak, než jste byli zvyklí. Páry nebudou tančit s vozíčkáři, ale pro vozíčkáře. Což neznamená, že by se tu nějací neobjevili, ale páry budou tančit v podstatě svůj standardní program,“ vysvětlil na závěr sobotního přímého přenosu moderátor Marek Eben.

Internetová stránka večera sice slibuje, že vybraní jedinci na vozíku s páry aspoň předvedou společný tanec. I pokud by se nakonec uskutečnil, proti předchozím řadám jde o razantní změnu koncepce charitativního dílu. A nevítanou.

Kritika

„To ať si strčí za klobouk. Tahle řada je nějaká divná a tímhle to úplně zazdili. Tanec vozíčkářů při večeru pro Paraple byl vyvrcholením všech řad StarDance, které jsem sledovala,“ zlobí se v diskusi divačka Lucka.

„Jsem naštvaná. Ten večer neměl být pro ně, ale především i o nich. I na parketu. Jestli budou taneční páry tančit převážně bez vozíčkářů, radši se ani nebudu dívat,“ přidává se Martina a další.

Vozíčkáři místo lítosti sklízeli nadšení

„To, že nebudou tancovat přímo vozíčkáři, je od televize strašná chyba. Všichni z nich, kteří se v pořadu kdy objevili, to milovali. Byli strašně rádi, že se mohli přímo zapojit, že nejde o nějakou lítost, ale že mají šanci lidem ukázat, co všechno zvládnou,“ sdělila eXtra.cz také jedna z dlouholetých členek štábu, kterou rozhodnutí vedení soutěže zklamalo. A není sama.

„Sami vybízeli tanečnice a tanečníky, aby si na ně sedli nebo stoupli. Choreografie vždy strašně okořenili, i v tom byl ten večer výjimečný. A diváci poznali, že jsou to normální, fajn, šikovní lidé. Ukázali se v úplně jiném světle. Bez nich to bude prostě jenom další obyčejný televizní přenos. Je to strašná škoda a jde o hrozně hloupé rozhodnutí. Jediný společný tanec je málo, nikdo nevynikne. Předtím s námi trávili celý týden, poznali jsme se lidsky, diváci si je zamilovali, teď tam budou spíš jako stafáž,“ říká zase jeden z tanečníků, kteří byl v minulosti párkrát v soutěži. Oba zdroje si pochopitelně z obav z reakce televize nepřály být jmenovány.

Exporotoce Balaš: Ztrácí to smysl

Nad rozhodnutím České televize kroutí hlavou i čtyřnásobný porotce StarDance Radek Balaš. Toho zpráva o tanci pro vozíčkáře namísto s nimi šokovala i rozesmála zároveň.

„Myslím, že bez přímého zapojení vozíčkářů to trochu ztrácí smysl. Je to škoda. Vždyť při jejich tanci přicházely ty nejdojemnější okamžiky. A byli tak šťastní, když se jim to povedlo. Byly to krásné večery,“ vzpomíná pro eXtra.cz.

Jedna nepříjemnost za druhou

Není to jediná zvláštnost letošního ročníku StarDance. Ten doprovázejí i mlžení a tajnosti, záhadný konec Simony Babčákové, aniž by byl přiznán důvod, čtrnáct dní kvůli covidu Marka Zelinky chyběl i choreograf soutěže, který měl pomáhat párům. A když onemocněla Tereza Kostková, řadu dní se marně sháněl někdo, kdo by ji zastoupil. Ani seznamy náhradníků, kteří by byli připraveni zaskočit při mimořádnostech, evidentně nebyly připraveny.

Související články

Další články