Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zkažená dovolená: Chorvatské moře zaplavily výkaly, pláže zamořila nebezpečná bakterie

+ Další fotografie
Chorvatské úřady varují před koupáním v moři na pláži u vesničky Srebreno nedaleko Dubrovníku. Podle tamních úředníků z odboru životního prostředí zamořily vodu u břehu fekálie z kanalizace. Koupání se v tomto místě opravdu nedoporučuje, jelikož se do vody dostala střevní bakterie Eschericha coli, která může být pro člověka nebezpečná.

“Na pláži došlo ke krátkodobému znečištění moře fekálními vodami,“ uvádí župní úřad na svých stránkách. Navíc se při testování vody potvrdily nadlimitní počty střevních bakterií, které mohou člověku způsobit velké problémy, od průjmových infekcí až po závažná onemocnění. Informuje o tom TN.cz.

Úřad Dubrovnicko-neretvanské župy (kraje) vydal ve čtvrtek varování, aby se lidé v zamořené vodě raději nekoupali. Ústav veřejného zdraví a další úřady budou situaci dále sledovat. Varování před plaváním u této pláže však platí až do odvolání.

Je to tak pro české turisty další nepříjemná zpráva z jejich oblíbené prázdninové destinace v řadě. Nejprve zažili ošklivý šok turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou na Makarské riviéře. U tamních břehů se totiž pohybuje lidožravý žralok. Pak se zase ukázalo, že se v Chorvatsku přemnožili komáři. A teď tohle. Tak snad už bude jen dobře…

Související články

Další články