Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zkáza Dejvického divadla má nahradit MOST: Seriál natočili podle skutečnosti!

Zkáza Dejvického divadla má nahradit MOST: Seriál natočili podle skutečnosti!
Zdroj: Česká televize / Alena Hrbková
+ Dalších 6 fotografií
Nový seriál
Skoro 2 miliony lidí se každé pondělí dívaly na komediální seriál MOST!, jenž po jeho skončení na další šest večerů vystřídá Zkáza Dejvického divadla. Ani od "nástupce" fenoménu ze severních Čech si Česká televize neslibuje málo. Lákadlem je především fakt, že základ seriálu je natočen podle skutečných událostí!

Král je mrtev, ať žije král?! Seriál MOST! se vší pompou před týdnem skončil a jeho "nástupcem" se stává Zkáza Dejvického divadla. Je ale ve hvězdách, zda zažije podobný úspěch a k obrazovkám přiláká také téměř 2 miliony lidí.

Za novinkou stojí režisér Miroslav Krobot (67) a v hlavních rolích účinkují Ivan Trojan (54), Simona Babčáková (46), David Novotný (49), Václav Neužil ml. (39), Jaroslav Plesl (44) nebo Martha Issová (37).

Jak je jasné ze samotného názvu, seriál se točí okolo pražského Dejvického divadla, jehož existence je ohrožena. Magistrát mu totiž neudělil grant na jeho fungování.

Oproti MOSTU! má seriál lákadlo navíc, spousta děje totiž vychází ze skutečnosti. „Je tam spousta míst, která se blíží realitě, a to nejen z hlediska prostředí. Narážky na to, co se kdysi stalo, či nějaké dávné historky zapracovány jsou, některé ezoterické rituály také. Je důležité, aby to byl mix polopravdy a fikce, ale samozřejmě je všechno přestřelené,“ prozradil na tiskové konferenci spolautor Ondřej Hübl (43).

„Jednou jsme šli s Jardou Pleslem po představení kolem dámské šatny, kde byly pootevřené dveře. Tam byla parta všech hereček a my jsme zaslechli Simonu Babčákovou, jak jim říká: ‚Kámen ti sám nepromluví.‘ Nám to s Jardou otočilo hlavu a všichni si to zapsali. Takže plíživé momenty reality tam rozhodně jsou,“ přitakal jeden z hlavních protagonistů Václav Neužil ml.

Určitě nám dejte vědět, jak se vám líbil první díl! Má Zkáza Dejvického divadla na to předčit MOST!?

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy