Jako například uživatel Facebooku pan Rytíř teprve teď zjistil, že uprchlíci dělají bordel. A je jejich chováním znechucen. Vyjádřil se k nim nehezky i na sociální síti. Diví se, že uprchlíci dělají bordel a všechny potraviny si s sebou nemůžou vzít na cesty. Pan Rytíř asi nikdy neutíkal před válkou.

„Jestli mne někdo požádá o korunu na uprchlíky, dostane pěstí, aby se probral! Své děti vedu k úctě k přírodě a potravinám, třídíme osm druhů odpadů a tohle tedy ne. Obohacení touhle kulturou tvrdě a zásadně odmítám.“

Je vidět, že pan Rytíř, který mimo jiné podporuje Blok proti islámu, nikdy nebyl v uprchlickém táboře a na útěku. Uprchlíkům totiž nic jiného nezbývá. A na třídění odpadu nemají prostor, čas ani sílu. Jak by asi tak třídili odpad někde venku na louce?

Většinou spí na zemi, jsou promoklí a v Maďarsku je ani nechtějí přijímat do nemocnic. Někteří mají v této zimě zápal plic a na třídění odpadu jen těžko mají pomyšlení. Pan Rytíř by měl možná nějaký takový uprchlický tábor navštívit. Pak by se k nim vyjadřoval úplně jinak.