Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Životy nejmenších v ohrožení: Od začátku roku se vyšetřuje již 8. vražda dítěte

+ Dalších 9 fotografií
Tragédie
Rok 2019 nese s sebou smutnou bilanci. Od začátku roku policisté vyšetřují již osmou vraždu dítěte. Českou republikou v únoru otřásla smrt týraného Marečka, za kterou byl obviněný partner matky. Od té doby se téměř každý měsíc najde mrtvé tělo dítěte...

Není měsíc, abychom neinformovali o smrti malého dítěte. Pachateli jsou v drtivé většině případů příslušníci rodiny. Připomeňme si tragické případy úmrtí nevinných dětí, které se od začátku roku vyšetřovaly.

Únor odstartoval smutnou bilanci. Celou republikou otřásla informace, že byl v Lounech utýrán tříletý Mareček. Týrat ho měla matka se svým přítelem. Zrůdnému zacházení Mareček podlehl a obviněn z jeho smrti byl matčin přítel. Lidé si však myslí, že měla být potrestána i matka.

Dalším mrtvým dítětem byla tříletá holčička, která byla na pražském Chodově ubodána nožem. Za její vraždu byl obviněn sedmadvacetiletý muž, matčin partner. Vraždě pravděpodobně předcházel spor obou partnerů.

Na konci března našli kolemjdoucí ve Lhotce na Přerovsku mrtvé tělíčko novorozence. Někdo ho pohodil u autobusové zastávky. Dítě leželo v lesíku několik týdnů. Místní byli ze zprávy otřeseni.

V květnu došlo opět k vraždě. Tentokrát byla oběť starší. Sedmiletý chlapec byl v Pardubicích zavražděn vlastním otcem. „Nebyla jiná cesta než tohle udělat. Nikdy jsem nebyl tak klidný jako teď. Plně si uvědomuju, co jsem udělal,“ řekl tehdy obviněný muž. Sousedé vypověděli, že nic nenasvědčovalo tomu, že by měl otec svého syna zavraždit.

Začátkem června přijali policisté další zprávu o smrti novorozence, tentokrát na Jičínsku. Po šetření vyšlo najevo, že bylo miminko také zavražděno. Z otřesného činu byla obviněna osmnáctiletá matka dítěte.

Dalšího mrtvého novorozence našel v červenci bezdomovec v popelnici v Karviné. Místní byli otřeseni. Paradoxem je, že od místa nálezu je to pouhé dva kilometry k babyboxu.

Minulý týden republikou otřásla další zpráva o vraždě dítěte. Na Benešovsku našli policisté na místě činu i matku, ta byla pořezaná. Žena, která je údajně matka dítěte, byla z vraždy obviněna.

Je to neuvěřitelné, ale policisté vyšetřují další případ. Na Přerovsku byla ve středu zavražděna tříletá holčička. Lidé viděli pobíhat po ulici zmatenou matku celou od krve. Vše nasvědčuje tomu, že byla i tato nevinná dívenka zavražděna.

Mohlo by vás zajímat

Další články