Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Životu nebezpečná fackovaná míří do Česka. Drsná kritika šéfa Oktagonu

RedFace: Fackovaná míří do Česka. Brutální zábavu odsoudil Ondřej Novotný
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
kritika

Rozdávání facek jako skutečná sportovní disciplína? Ačkoli se myšlenka může zdát jakkoli zvrhlá, je to tak. Trend, který je obzvlášť oblíbený v Rusku nebo Polsku, míří i do Česka. Na tuzemskou scénu míří nová bojová organizace RedFace, která je zaměřená právě na fackovanou. Již nyní budí velký zájem veřejnosti a kritici jen kroutí hlavou. "Jsem proti téhle demenci," napsal například na Twitteru promotér Ondřej Novotný.

Již zanedlouho se v Česku uskuteční první galavečer organizace RedFace, nové bojové organizace zaměřené na fackovanou! Ta je poněkud zvláštní disciplínou, která se těší popularitě především v Rusku a Polsku, ale v poslední době se obstojně těší přízni diváků i v Americe. Do USA ji přivedl šéf UFC Dana White.

A trend se dostal i k nám. Organizaci RedFace v Česku podpořilo mnoho známých tváří, propagují ji desítky influencerů, přitom ale opravdoví sportovci nad záměrem nechápavě kroutí hlavou. Jedná se totiž nejen o zcela bizarní podívanou, ale především o velmi nebezpečnou disciplínu. „Já a Oktagon MMA jsme absolutně proti téhle demenci," reagoval promotér Oktagonu Ondřej Novotný na Twitteru. „Je to všechno, co přesně nechceš, aby se dělo a aby se s tím bojové sporty kdykoli spojovaly. Držet nastavenou hlavu proti ráně je absolutní demence a ne sport," dodal.

Fackovaná je proti zásadám bojových sportů

V takzvaném “slap fightu” vyhrává ten, jehož protivník se po obdrženém úderu nezvedne. Dva účastníci se postaví proti sobě a dávají si facky. Ten, kdo jako první odpadne nebo odmítne účast v dalších minutách, automaticky prohrává. Jednoduchá pravidla, jenže zde hrozí mnohem vyšší riziko zdravotních následků než například v bojových sportech. Tam je totiž alespoň nějaká obrana před ničivými útoky.

"Běžně se stává, že závodníci mají těžké otřesy mozku nebo upadají do bezvědomí," popisují realitu fackované odborníci. Existuje dokonce odstrašující případ, kdy fackovaná skončila smrtí, jak píše web fights.cz. I tak se ale brutální disciplína těší popularitě, a jak se zdá, velký zájem o tuto "podívanou" bude i u nás. Ač se neuskutečnil zatím ani jeden turnaj, orgaizace RedFace má na svém Instagramu již 14 000 fanoušků.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy