Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Životní rána pro nadaného hokejistu Buchtelu: Rakovinu ve dvaceti letech nečekáš, píše Ondra

Životní rána pro nadaného hokejistu Buchtelu: Rakovinu ve dvaceti letech nečekáš, píše Ondra
Zdroj: koláž eXtra.cz / IG: @ondrej_buchtela
+ Dalších 5 fotografií
Mrazivý zpověď
Nadějnému a talentovanému hokejistovi Ondřeji Buchtelovi život naservíroval sousto tak silné, že by ho někteří nedokázali ani skousnout. Lékaři mu našli nádor na srdci a všechno ostatní muselo jít stranou. Ondřeje teď čeká boj s rakovinou místo získávání medailí a pohárů.

Ondřej Buchtela pochází z Ústí nad Labem a prošel snad každou juniorskou reprezentací. Poslední sezonu hrál v druhé nejvyšší české soutěži za Benátky nad Jizerou, dříve byl v chomutovských Pirátech. Na farmě Bílých Tygrů v Benátkách nad Jizerou doslova jiskřil a v 57 zápasech získal 25 bodů (9+16). V Chance lize se našli pouze tři obránci, kteří skórovali víckrát než on.

Je po kariéře, na řadě je zdraví

Rozjetý vlak s kariérou však zastavila zákeřná rakovina, která ho postihla teprve ve 20 letech. Jeho přátelé a fanoušci si chvíli lámali hlavu s tím, kam zmizel. Rozhodl se sám vyjít s pravdou ven, protože by se to k nim stejně dostalo.

"Důvodem, proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu, a když už, tak jen na vozíku, je rakovina," napsal si Buchtela na Instagram. "Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední 2 týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu," dodal s tím, že život dokáže otočit vše vzhůru nohama během chvíle.

Rakovina ve dvaceti

"Ve dvaceti letech raka nečekáte, ale když přijde, nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas se litovat, ptát se, proč zrovna já a ne ten druhej. Prostě a jednoduše bojovat," zakončil Ondřej pozitivně a nebojácně. Pod příspěvkem se objevilo mnoho krásných komentářů, kde mu všichni přejí hodně štěstí a drží mu palce. "Drž se a bojuj, Buchto," napsali Piráti z Chomutova na Facebook.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy