Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH nejkrásnější modelky Česka: Iluze ani dravost jí rakovina nedokázala vzít, život bohužel ano!

Tohle je opravdu velká rána.
+ Další 4 fotografie
"Žijete jen jednou, ale pokud to uděláte správně, jednou stačí.“ Tohle bylo motto nádherné modelky, která věřila ze všech svých sil, že vyhraje nad rakovinou děložního čípku. Několikrát se jí podařilo vyhrát, ale nemoc se vrátila. Když se rakovina ozvala potřetí, Julie tento boj prohrála. Přečtěte si životní příběh jedné krásné a silné dívky.

Julie Pazderka byla mladá, překrásná dívka s pronikavýma očima. Kromě krásy oplývala úžasnou osobností, milým, vlídným přístupem ke všem lidem a velkým srdcem. Vyrostla opravdu v krásnou ženu a její kariéře modelky nic nebránilo. Nabídky se jenom hrnuly, ale i přesto zůstávala mladičká Julie nohama na zemi. Možná, že když čtete těchto pár řádků, říkáte si, že je tohle příběh jako z pohádky. Jenomže ne každá pohádka má šťastný konec.

V září 2012 doktoři zjistili, že Julie má na děložním čípku nádor o velikosti golfového míčku. Ve dvaadvaceti letech je to šílená rána. Dívka ovšem nezačala propadat hysterické panice a rozhodně se nechystala všechno vzdát. Pár dnů po diagnostikování rakoviny Julie okamžitě sbírá veškeré dostupné informace o rakovině, nejdříve pro vlastní potřebu, ale později zakládá neziskovou organizaci Statečná Naděje ~ Brave Hope, kde se snaží pomáhat ženám s podobným rakovinovým onemocněním a předává jim své zkušenosti a rady.

Modelka byla opravdu velký dříč, což dokazuje její velmi psychicky i emotivně náročný zářijový týden před čtyřmi lety, kdy se během sedmi dnů dozvěděla o své nemoci, zvládla rozchod se svým přítelem, fotografem Lukášem Vrtílkem a složila bakalářskou zkoušku.

"Věděla jsem, že v den, kdy mám státnice, budu vědět výsledky vyšetření. Nechtěla jsem ale zkoušky odkládat. Byla jsem naučená a řekla jsem si, že nemůžu umírat s tím, že nemám hotovou školu. Nemám ráda věci rozdělané,“ svěřila se portálu Blesk.cz

Dívka, která 11 let žila v Americe a odkud pochází i její maminka, se rozhodně nehodlala vzdát. Přestože Julii vzala chemoterapie vlasy, nestyděla se a neschovávala. O nemoci veřejně a s hrdostí mluvila. Nafotila spoustu fotek pro časopis Elle, a i když byla holohlavá, tak jí to na kráse neubíralo. Při focení pro časopis dokonce přiznala, že přestala kouřit, pije ovocné a zeleninové šťávy. „Nemám čas umírat,“ znělo z jejich úst.

Obrovskou oporou při léčbě rakoviny modelce byla samozřejmě rodina, která Julii podporovala, jak jenom mohla. Dojemný vzkaz, který napsala její maminka, si můžete přečíst ZDE.

V roce 2013 měla za sebou čtyři chemoterapie, dvě operace a zdálo se, že boj nad zákeřnou rakovinou vyhrála. Pro portál Blesk.cz dokonce řekla:"Jsem ráda za to, že jsem měla rakovinu. Nemoc dala mému životu směr.“

Jenomže pak přišla další rána a Julii se rakovina podruhé vrátila. Ale ani tehdy nic nechtěla vzdát a byla odhodlaná nemoc porazit. A taky se jí to v roce 2014 podruhé podařilo. Rakovina je ale svině zákeřná a mladé krásce se vrátila potřetí. Tenhle boj už bohužel nedokázala vyhrát a 2. září nás opustila jako jeden z největších bojovníků.

Mohlo by vás zajímat

Další články