Julie Pazderka byla mladá, překrásná dívka s pronikavýma očima. Kromě krásy oplývala úžasnou osobností, milým, vlídným přístupem ke všem lidem a velkým srdcem. Vyrostla opravdu v krásnou ženu a její kariéře modelky nic nebránilo. Nabídky se jenom hrnuly, ale i přesto zůstávala mladičká Julie nohama na zemi. Možná, že když čtete těchto pár řádků, říkáte si, že je tohle příběh jako z pohádky. Jenomže ne každá pohádka má šťastný konec.

V září 2012 doktoři zjistili, že Julie má na děložním čípku nádor o velikosti golfového míčku. Ve dvaadvaceti letech je to šílená rána. Dívka ovšem nezačala propadat hysterické panice a rozhodně se nechystala všechno vzdát. Pár dnů po diagnostikování rakoviny Julie okamžitě sbírá veškeré dostupné informace o rakovině, nejdříve pro vlastní potřebu, ale později zakládá neziskovou organizaci Statečná Naděje ~ Brave Hope, kde se snaží pomáhat ženám s podobným rakovinovým onemocněním a předává jim své zkušenosti a rady.

Modelka byla opravdu velký dříč, což dokazuje její velmi psychicky i emotivně náročný zářijový týden před čtyřmi lety, kdy se během sedmi dnů dozvěděla o své nemoci, zvládla rozchod se svým přítelem, fotografem Lukášem Vrtílkem a složila bakalářskou zkoušku.

"Věděla jsem, že v den, kdy mám státnice, budu vědět výsledky vyšetření. Nechtěla jsem ale zkoušky odkládat. Byla jsem naučená a řekla jsem si, že nemůžu umírat s tím, že nemám hotovou školu. Nemám ráda věci rozdělané,“ svěřila se portálu Blesk.cz

Dívka, která 11 let žila v Americe a odkud pochází i její maminka, se rozhodně nehodlala vzdát. Přestože Julii vzala chemoterapie vlasy, nestyděla se a neschovávala. O nemoci veřejně a s hrdostí mluvila. Nafotila spoustu fotek pro časopis Elle, a i když byla holohlavá, tak jí to na kráse neubíralo. Při focení pro časopis dokonce přiznala, že přestala kouřit, pije ovocné a zeleninové šťávy. „Nemám čas umírat,“ znělo z jejich úst.

Obrovskou oporou při léčbě rakoviny modelce byla samozřejmě rodina, která Julii podporovala, jak jenom mohla. Dojemný vzkaz, který napsala její maminka, si můžete přečíst ZDE.

V roce 2013 měla za sebou čtyři chemoterapie, dvě operace a zdálo se, že boj nad zákeřnou rakovinou vyhrála. Pro portál Blesk.cz dokonce řekla:"Jsem ráda za to, že jsem měla rakovinu. Nemoc dala mému životu směr.“

Jenomže pak přišla další rána a Julii se rakovina podruhé vrátila. Ale ani tehdy nic nechtěla vzdát a byla odhodlaná nemoc porazit. A taky se jí to v roce 2014 podruhé podařilo. Rakovina je ale svině zákeřná a mladé krásce se vrátila potřetí. Tenhle boj už bohužel nedokázala vyhrát a 2. září nás opustila jako jeden z největších bojovníků.