Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Životní příběh dcer Jiřího Drahoše: Jedna vychovává děti, druhá dělá kariéru!

Radka (vlevo) už má dvě děti, Lenka (úplně vpravo) dělá kariéru.
Zdroj: archiv Jiřího Drahoše
+ Dalších 12 fotografií
Pokud Jiří Drahoš (68) zvítězí ve druhém kole prezidentské volby, určitě se nemusíme obávat, že by jeho dcery mohly způsobit nějaký skandál. Když se podíváme na dosavadní život Radky a Lenky, určitě nehrozí, že by se opakovala pět let stará pornoaféra Kateřiny Zemanové (24). Jaký doposud vedly dcery bývalého předsedy Akademie věd život?

Jiří Drahoš se může pochlubit nejenom perfektním vzděláním, ale také dokonalou rodinou. Přestože na výchově dvou dcer měla větší podíl manželka Eva Drahošová, je na nich znát, že jim potenciální prezidentský pár vytvořil ty nejvhodnější podmínky k dospívání.

Obě dcery Drahošových vystudovaly ekonomickou vysokou školu a mají partnery. Starší Radka je momentálně stále na mateřské dovolené, protože se stará o dva syny. Jednomu už je sedm let a chodí do školy, jeho čtyřletý mladší bráška ještě do školky.

Babička Eva si hlídání vnuků náramně užívá. Přestože ví, že v případě zvolení manžela už nebude mít tolik času, na syny Radky si hodlá volné chvíle urvat za každou cenu. „Babičkovství je něco jiného než rodičovství, víc si to užijete. Jedna známá trefně vyjádřila, že u vnuků je výhoda, že jsou vratní,“ svěřila serveru idnes.cz Eva Drahošová.

Mladší dcera Lenka s dětmi ještě otálí, zatím dává přednost kariéře. Pracuje ve velké nadnárodní společnosti, takže po profesní stránce se jí očividně skvěle daří.

Dcery manželů Drahošových si nicméně přejí zůstat stranou pozornosti, chtějí si zachovat co největší soukromí. Rodiče se tak snaží mluvit o nich co nejméně.

Související články

Další články