Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Životní lekce v přímém přenosu: Majk Spirit si během Hlasu vylil srdce, Mareš ho pěkně drsně usadil!

Životní lekce v přímém přenosu: Majk Spirit si během Hlasu vylil srdce, Mareš ho pěkně drsně usadil!
Zdroj: YouTube
+ Další fotografie

Byla to řeč skoro jako z nějakého amerického filmu o hrdinech vietnamské války, vsadíme se, že vidět to Oliver Stone, má Majk Spirit (29) svou kariéru v zámoří jistou.

Nechyběl ani tragický výraz, dokonce došlo i na ruku položenou na srdci, jeden by čekal, že se před ním začne rozvíjet slovenská zástava a zpoza tmy se vynoří uniformovaná hradní hudba a bude mu k tomu hrát hudební podkres.

Slovenský a (prozatím) nejhezčí porotce, jakého kdy Hlas ČeskoSlovenska měl, si nedávno zažil slabší chvilku a měl potřebu to veřejně ventilovat přímo během přenosu soutěže. Něco se Majkovi usadilo na srdíčku a chtěl se o to podělit se všemi diváky nejen ve studiu, ale i u televize.

A začala řeč. Dlouhá, naléhavá a sebeobhajující řeč, během níž se Majk vztyčil do své výšky dvou metrů a spustil příval slov. Zjednodušeně řečeno nadával na bulvár. Marně jsme přemýšleli, co mu kdo udělal, protože o Spiritovi se u nás skoro nepíše. Navíc má za sebou celkem krátké aktivní roky, známe ho víceméně všichni v Česku až jen díky porotcování, takže u nás nemá žádnou minulost. Začali jsme si ho proto strašně investigativně googlovat ve slovenském tisku, abychom objevili tu strašnou křivdu, ale plivlo to na nás akorát pár nezáživných článků, více informací jsme se o něm dozvěděli z tety Wiki.

Skandální článek, který Majka tak rozlítil, byl stále v nedohlednu, dokud jsme náhodou v souběžném čase nezahlédli animované video ze serveru Lokal TV. To je taková slovenská taškařice, kde si utahují ze všeho a ze všech a všechno je to kreslené a vtipně nadabované. A protože Majk dělá hip hop, který bývá často lidem trnem v oku, bylo jasné, že se brzy taky stane obětí parodie, což byl nejspíš celý ten důvod.

Majk si to ale až příliš vztáhl na sebe a všem nám prostřednictvím televize poslal tenhle vzkaz. Jenže Majk si v tom případě bude tedy muset vybrat. Sice můžete být úspěšní a nebýt slavní, ale když nejste slavní, není na vás vidět a tím pádem nikdo o vašem úspěchu neví (typický příklad jsou třeba vědci). Sláva znamená, že se o vás zajímají lidi, které vy neznáte. Úspěch v šoubyznyse se pak měří podle toho, kolik těch lidí, které vy neznáte, zase znají vás. Na základě toho pak také stoupá i vaše cena na trhu a to vám sype další a další peníze do kapsy a dostáváte lepší a lepší zakázky.

Svou slávu nejrychleji poznáte tak, že si z vás někdo začne utahovat nebo vás zparoduje. Znamená to jediné - jste tak slavní, že i v té parodii je poznat, o koho se jedná a vaše výroky nebo chování se občas stanou předmětem veřejné zábavy, protože jste té veřejnosti známi. A i když některé hvězdy rády tvrdí opak, fakt je ten, že bez slávy prostě přežít nemohou, protože proč byste se měli dívat na někoho, o kom jste v životě neslyšeli?

Leoš Mareš (38) evidentně tuto rovnici zná velice dobře, jelikož Majka celkem krutě usadil. A má pravdu, ten chlapec, kdo nechce být slavný a nechce, aby se o něm psalo, vědělo nebo na něj vznikaly parodie, nesmí být tzv. osobou veřejně činnou, ale může strávit poklidný život někde v ústraní třeba jako prodavač chlebíčků na Florenci.

Co z vás bude, je jen vaše volba, ale myslet si, že můžete existovat v zábavním průmyslu bez zájmu médií a veřejnosti je fakt bláhovost, skoro se nám chce říct víc hloupost než naivita. Majku, bože, tak si z tebe někdo vystřelil, no. Co by za to jiní slavomani bez špetky talentu dali! Co by za to dal třeba Macura nebo Eva Feuereislová! Určitě to není důvod k tomu začít fňukat v televizi, příště, až se ti to zase stane a ty z toho nebudeš spát, i když ti nikdo nic nedělá, tak to raději přejdi s mlčením, životní lekce od Mareše mají něco do sebe!

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy