Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Životní láska Hany Maciuchové: S Adamírou se setká v hereckém nebi

Zdroj:
+ Další fotografie
LÁSKA
Herečka Hana Maciuchová podlehla zákeřné nemoci a odešla tak za svou životní láskou, hercem Jiřím Adamírou. Talentovaný herec s podmanivým hlasem a vizáží intelektuála zemřel v roce 1993 a úspěšná herečka se s jeho smrtí dlouhou dobu nedokázala vyrovnat.

Charismatický Jiří Adamíra byl uznávaný český herec, který se objevil v řadě filmů, televizních inscenací a seriálů. Největší slávy se však dočkal na prknech, co znamenají svět. Hrát začínal už v roce 1945 a za svou kariéru si prošel divadly jako Státní divadlo v Ostravě, Realistické divadlo v Praze nebo Národní divadlo. V Realistickém divadle přivedl k životu postavy, jejichž společným znakem byl prototyp moderního intelektuála, noblesního aristokrata, muže, který má styl.

Když se Jiří potkal s o devatenáct let mladší Hanou Maciuchovou, byl ženatý. Potkali se při natáčení televizní inscenace První radosti a láska na sebe nenechala dlouho čekat. Problémem ale byla manželka a syn, herec tak dlouhou dobu bojoval se svým svědomím. „My jsme se s Jiřím nehledali. Potkali jsme se při práci, on byl ženatý a měl jedenáctiletého syna. Já byla buchta z Moravy a neuměla jsem si představit, že bych rozvedla rodinu. Rok jsme se scházeli a rozcházeli, zásadně a několikrát, a přesto jsme spolu museli být. Někdy si říkám, že člověk hledá lásku a ani neví, jak marná je jeho snaha. A pak někoho potkáte a přes všechny problémy s ním jste,“ uvedla kdysi Hana Maciuchová v časopisu Instinkt.

Elegantní herec se nakonec rozvedl, ale Hana Maciuchová se za něj nikdy neprovdala a vždy toho prý litovala. Láska jim ale vydržela až do smutného konce života Jiřího Adamce. Zemřel na rakovinu páteře 14. srpna 1993 a herečka se s jeho odchodem nedokázala smířit. “Když Jiří zemřel, zkolabovala jsem, přestala jsem spát, ochořela jsem. Ale hlavně, vůbec nic mi nepomáhalo,” přiznala v televizním cyklu Neobyčejné životy.

Související články

Další články